Zagadki mózgu

Prowadzące: Magdalena Skorska-Sierotko, Sylwia Surma

Cele innowacji:

- przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego korzystania z potencjału, jaki daje im ich mózg;

- umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności wspierających rozwój mózgu;

- nabywanie przez uczniów umiejętności dbania o prawidłowe funkcjonowanie mózgu;

- poznanie różnych sposobów dotyczących uczenia się, rozpoznawania uczuć i kierowanie nimi w celu rozwijania kreatywności, koncentracji, uważności, pamięci i logicznego myślenia;

- wzmocnienie poczucia wiary we własne możliwości intelektualne.

Niniejsza innowacja skupia się na dostarczaniu uczniom klasy 8c atrakcyjnych i efektywnych ćwiczeń w celu usprawnienia procesów pamięciowych, w szczególności zaś tych związanych z uczeniem się języków obcych i przedmiotów ścisłych.

Celem niniejszej innowacji jest wyposażenie uczniów w umiejętności skutecznego przetwarzania i zapamiętywania informacji z lekcji, jak i podczas samodzielnej pracy i zastosowania tejże wiedzy w praktyce czy w trakcie egzaminów. Dodatkowo poprzez pracę z emocjami, innowacja ma na celu, podniesienie poczucie wiary we własne możliwości, umiejętność krytycznego i twórczego myślenia oraz zdolność do tworzenia uporządkowanych notatek z lekcji. Innowacja zakłada włączanie rodziców w aktywny proces uczenia się ich dzieci.

Każdy uczeń uczestniczący w innowacji ma szansę poznania siebie, swoich możliwości intelektualnych i emocjonalnych, sposobów pozytywnego kształtowania otaczającej go rzeczywistości.