Przyszłość i pamięć

W dniach 22-26 kwietnia odbyło się spotkanie polskich i niemieckich uczniów w Międzynarodowym Ośrodku Edukacji i Spotkań Młodzieży „Golm” w miejscowości Kamminke (Niemcy). W wymianie wzięło udział 15 uczniów klas siódmych i ósmych naszej szkoły pod opieką p. Sylwii Surmy i p. Marty Chilickiej. Trzydziestu uczniów z Polski i Niemiec realizowało międzynarodowy projekt „Przyszłość i pamięć". Projekt został dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Działania projektowe obejmowały zajęcia integracyjne, zajęcia edukacyjne, spacer Uznamską Ścieżką w koronach drzew, relaks nad Morzem Bałtyckim, grę miejską w Świnoujściu, wizytę w Muzeum Historyczno-Technicznym Peenemünde oraz wizytę w Centrum Phänomenta. Podczas kilkudniowego pobytu w Kamminke uczniowie rozwijali umiejętności komunikowania się w języku obcym. Warsztaty i seminaria, połączone ze zwiedzaniem cmentarza wojennego na wzgórzu Golm, umożliwiły uczniom poznanie losów ludności cywilnej na terenach przygranicznych.