!!! Biblioteka 2024/2025!!!

 

 

Biblioteka sercem szkoły!

Szkolna biblioteka w SP 7 z OI w Ełku realizuje ofertę zgodnie z trendami przyjętymi we współczesnych bibliotekach, stając się centrum kultury. Poza tradycyjną funkcją, czyli wypożyczaniem książek oferuje szereg zajęć. Do stałej oferty wpisały się następujące zajęcia:

     - „KAMISHIBAI” - czyli japońska sztuka czytania przez teatr;

     - „Na tropie papirusa” - zajęcia dla badaczy historii książki;

     - „W krainie baśni” - zajęcia teatralne;

     - „Bibliolandia” - animacja czytelnicza dla najmłodszych.

Na stałe również wpisały się akcje takie jak: Odjazdowy bibliotekarz będący aktywnym sposobem promowania czytelnictwa poprzez miejski rajd rowerowy, czy międzyszkolny konkurs fotograficzny „Sleeveface, czyli ubierz się w książkę”.

Biblioteka jest też takim miejscem, gdzie uczniowie mogą rozwijać swoje pasje. I nie ma znaczenia, czy zainteresowanymi są szachiści, czy też rękodzielnicy. I nie ma też znaczenia, czy mają do dyspozycji tylko przerwę, czy zostaną do jej zamknięcia.

Biblioteka przede wszystkim jest miejscem otwartym i przyjaznym dla uczniów. Zazwyczaj trafiają do niej uczniowie szukający sposobu na aktywne zagospodarowanie czasu wolnego bądź chcący pochwalić się dobrą oceną lub też szukający pocieszenia.

 

Godziny pracy biblioteki: poniedziałek – piątek 730 - 1530 .

Amigurumi   szczegóły
Mała książka wielki człowiek   szczegóły
Czytanie naszą pasją!   szczegóły
Wesołych Świąt   szczegóły
Odpowiedzialni za Marzenia   szczegóły
Ozdoba Bożonarodzeniowa   szczegóły
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek   szczegóły
29 września „Dzień głośnego czytania”   szczegóły
Animacja poklatkowa w bibliotece  

szczegóły

Noc Bibliotek  

szczegóły

NOC BIBLIOTEK REGULAMIN  

szczegóły

Archiwum   2022/2023   2023/2024

 

 

 

Amigurumi – pod tą tajemniczą nazwą kryją się zajęcia biblioteczne, które odbywają się w naszej szkole. Dokładnie to słowo oznacza „zrobione ręką” i pochodzi z języka japońskiego. I tak pracują członkowie koła bibliotecznego, którzy ręcznie, przy użyciu głównie szydełka tworzą prawdziwe arcydzieła. Celem zajęć jest promocja tradycyjnego rękodzielnictwa, jako alternatywy dla wszelkiego rodzaju nowinek technologicznych.
Jesteśmy z Was dumni!

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Projekt „Mała książka wielki człowiek” ma charakter ogólnopolski i jest bezpłatny zarówno dla szkół, jak i dzieci. Instytut książki po raz kolejny przekazał naszej szkole Wyprawki Czytelnicze przeznaczone dla każdego ucznia pierwszej klasy. Egzemplarze posłużyły w grudniu również do przygotowania lekcji bibliotecznej z wykorzystaniem książki autorki Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza”. Uczniowie zanieśli rodzicom broszurki „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”. Wszystkie materiały zostały skonsultowane z ekspertami czytelnictwa dzieci i młodzieży. Okazuje się, że niektórzy nasi pierwszoklasiści całkiem dobrze radzą sobie z czytaniem.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Z przyjemnością informujemy, że w naszej bibliotece szkolnej od początku roku szkolnego aktywnie funkcjonuje Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki. Podczas cotygodniowych spotkań delektujemy się literaturą. Odczucia po przeczytanej książce bywają różne. Jedni z nas są zachwyceni, inni natomiast wręcz przeciwnie. Na pewno jednak lubimy wspólnie przedyskutować fabułę oraz zachowania poszczególnych bohaterów. Zdecydowanie na dzień dzisiejszy możemy polecić „Złodziejkę książek” M. Zusak, „Przykry początek” L. Snicket, czy „Ja, Majka” autorstwa R. Witek.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

W bibliotece szkolnej znajdują się ciekawe pozycje książkowe, które warto wypożyczyć sobie na Święta Bożego Narodzenia. Klasa 3 zapoznając się z nimi zachęca innych do czytania w czasie wolnym dla przyjemności.
Wesołych Świąt.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Jest wiele pomysłów na świąteczne ozdoby. W naszej bibliotece wykorzystujemy wszystkie możliwości. Korki przerobiliśmy na bałwankowe bombki i zanieśliśmy na choinkę do Parku Solidarności na Eko Rynek z Sercem. Bardzo dziękujemy Fundacji „Odpowiedzialni za Marzenia” za zaproszenie i współpracę.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Nasi czytelnicy wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie przygotowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Ełku „Ozdoba Bożonarodzeniowa”. Wszystkie prace trafiły na kiermasz w SP 4 w Ełku z przeznaczeniem na Szlachetną Paczkę.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

5 Listopada obchodziliśmy w bibliotece szkolnej Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney'a.
„Bajka o czytaniu książek” Agnieszki Metko, czytana przez Klaudiusza Kaufmanna zainspirowała nas do stworzenia bajki pt. „O Kasi, co na wszystko się kwasi”, oraz „O Małgosi, co o dużo prosi”. Klasy 1a i 1b przygotowały rysunki do naszych historyjek, które będą dostępne w bibliotece szkolnej.
Ilustracje do pierwszej bajki wykonały dzieci z Przedszkola nr 145 w Warszawie. Opracowanie muzyczne: Wiktor Metko. Bajkę zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Kultura w Sieci”.

zdjęcia

Do góry

 

Patronką Dnia została Joanna Porazińska, wybitna pisarka i autorka książek dla dzieci. Data 29 września to dzień urodzin autorki. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W naszej szkolnej bibliotece odbyło się kilka lekcji bibliotecznych poświęconych głośnemu czytaniu książek papierowych i elektronicznych. „Kozucha kłamczucha” Joanny Porazińskiej w starym wydaniu bardzo przypadła czytelnikom do gustu.
Poświęćmy na czytanie każdego dnia choćby 30 minut, a będzie to duży sukces.

zdjęcia

Do góry

 

W październiku ruszyły zajęcia z animacji poklatkowej. Będziemy ponownie wprawiać w ruch zdjęcia wykonane podczas pracy zespołowej. Uczestnicy zajmą się fizycznym manipulowaniem obiektami w kadrze. Na początek zabawa żelkami pobudziła wyobraźnię naszych uczestników.

zdjęcia

Do góry

 

Nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji. To już X NOC BIBLIOTEK w tym roku pod hasłem MOC BIBLIOTEK. Program wszystkich wydarzeń związanych z Ogólnopolską Akcją w Szkole Podstawowej nr 7 w Ełku dla klasy 5c został przygotowany w oparciu o niesamowitą książkę „Mój brat ściga dinozaury” włoskiego autora Giacomo Mazzariol. Zanim klasa została na noc kilka klas IV – VIII obejrzało film i z wychowawcami przeprowadzili dyskusje na temat różnorodności, kłamstwa, wstydu, empatii, tolerancji i odwagi do przyznania się do błędu. Uczniowie z klasy pierwszej po wysłuchaniu historii Giovanniego bardzo aktywnie włączyli się do rozmowy o różnorodności i wzajemnej akceptacji. Film obejrzało 9 klas czyli 224 osoby. Historia zrobiła duże wrażenie na uczniach, dlatego w zeszytach pojawiły się wzruszające notatki i przemyślenia. Notatka z najciekawszymi refleksjami z filmu zostanie nagrodzona. „Miasteczko Malki” to gra historyczna, która odbyła się w bibliotece podczas nocy i zakończyła się sukcesem dla całej klasy. Swoją nocną aktywność uczniowie również wykazali na sali gimnastycznej. Bawiliśmy się również w pobudzanie swojej wyobraźni tak jak Gio karmiąc Dinozaury. Na zakończenie obejrzeliśmy dwa filmy w tym „Mój brat ściga dinozaury” udostępniony przez organizatorów Ogólnopolskiej Akcji - Centrum Edukacji Obywatelskiej. Nad przebiegiem nocy czuwali nauczyciele: Marta Kuczerska, Katarzyna Łaguna, Marzena Gryszko, Katarzyna Żukowska.

zdjęcia

Do góry

 

REGULAMIN NOCY BIBLIOTEK 2024 W SZKOLNEJ BIBLIOTECE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 7 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W EŁKU

Organizatorem Nocy Bibliotek 2024 jest: Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku. Organizatorkami szkolnego przedsięwzięcia są: szkolna biblioteka Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku nauczyciel bibliotekarz Marta Kuczerska oraz Beata Klaus.

regulamin

Do góry

 

 

Wstecz