wstecz do archiwum

 

 

!!! Wydarzenia 2023/2024 !!!

 

 

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024

  szczegóły

Warsztaty kosmetyczne

  szczegóły

Pożegnanie roku szkolnego w pizzerii

  szczegóły

Bal ósmoklasistów

  szczegóły

Wycieczka edukacyjna do Łodzi

  szczegóły

Klasy czwarte w Warszawie

  szczegóły

Festyn Rodzinny

  szczegóły

Dzień Matki

  szczegóły

Dni Ziemi

  szczegóły

Majowe uroczystości

  szczegóły

Święto Nauki - XIII edycja

  szczegóły

Lista laureatów i finalistów

  szczegóły

II Międzyszkolny Konkurs Żywego Słowa
„Rodzina, przyjaźń, miłość”

  szczegóły

#AkcjaŻonkile

  szczegóły

Przyjaźń w czasie próby

  szczegóły

Marcowe "Italo Disco"

  szczegóły

Liczymy się ze słowami

  szczegóły

Tydzień Integracji

  szczegóły

Konkurs „KOLOR W CZERWIENI, KOLOR W BIELI…”

  szczegóły

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

  szczegóły

Turniej SKO

  szczegóły

Apel wiosenno–wielkanocny

  szczegóły

W Świecie Wielkiej Matematyki

  szczegóły

Dzień Babci i Dziadka w kl. 2b

  szczegóły

Mini szkolne „muzeum”

  szczegóły

Orszak Trzech Króli

  szczegóły

Jasełka

  szczegóły

Warsztaty scrapbookingu

  szczegóły

Wycieczka do Białegostoku

  szczegóły

Biała kolęda

  szczegóły

Przegląd piosenki świątecznej w j. angielskim kl. I-III

  szczegóły

Zajęcia w świetlicy osiedlowej

  szczegóły

13 grudnia 1981

  szczegóły

Wokół Świąt Bożego Narodzenia i Karnawału

  szczegóły

Szkoła Wrażliwych Serc

  szczegóły

Tydzień Życzliwości

  szczegóły

Szlachetna Paczka

  szczegóły

"Świąteczna wymiana pocztówek"

  szczegóły

Przystań Świętego Mikołaja

  szczegóły

W Kętrzynie Boże Narodzenie trwa cały rok!

  szczegóły

Loteria świąteczna

  szczegóły

Mikołajkowe warsztaty

  szczegóły

Mistrzowie retoryki

  szczegóły

Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych - szachy

  szczegóły

TYDZIEŃ DBANIA O RELACJE

  szczegóły

Turniej Klas

  szczegóły

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

  szczegóły

VIIIc w Laser –Tag

  szczegóły

Matematyczna Przygoda

  szczegóły

Andrzejki klas czwartych

  szczegóły

Kiermasz charytatywny

  szczegóły

Wieczór filmowy

  szczegóły

Igrzyska Dzieci

  szczegóły

Konkurs Matematyczny Leon

  szczegóły

Święto Niepodległości

  szczegóły

XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  szczegóły

Spotkania z podróżnikiem

  szczegóły

DYKTANDO PATRIOTYCZNE

  szczegóły

Ozdobiona jesień

  szczegóły

Sp7 z wizytą w Chinach!

  szczegóły

Spójrz na las okiem ekologa

  szczegóły

Ślubowanie klas pierwszych

  szczegóły

Gala podsumowująca Akcję społeczno-edukacyjną Konwalia oraz Wojewódzki Konkurs na kronikę „Mikołaja Kopernika

  szczegóły

W poszukiwaniu śladów jesieni!

  szczegóły

O Małeckich i nie tylko. Historia pisma, papieru i druku

  szczegóły

IX wydanie ogólnopolskiej Nocy Bibliotek w SP 7 i OI
w Ełku

  szczegóły

2a w firmie Cezar

  szczegóły

Obchody Dnia Przedszkolaka

  szczegóły

2a w Muzeum Kolejnictwa

  szczegóły

Muzeum w Pudełku

  szczegóły

Uroczystość upamiętniająca powstanie Ełckiej Komunikacji Miejskiej

  szczegóły

Dzień otwarty  MZK

  szczegóły

Światowy Dzień Jabłka

  szczegóły

Paintball

  szczegóły

Sprzątanie świata łączy ludzi

  szczegóły

Zajęcia w Szkółce Leśnej w Mrozach Wielkich

  szczegóły

Zawody lekkoatletyczne „Cud na Wisłą”

  szczegóły

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

  szczegóły

wstecz do archiwum

 

 

 

 

 

20 czerwca uroczyście pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów, którzy zakończyli już naukę w szkole podstawowej. Uroczystość uświetnili swoja obecnością Prezydent Artur Urbański i przewodnicząca Rady Szkoły pani Iwona Kulbacka. Natomiast 21 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny klas I-VIII. Najlepszym absolwentem roku 2023/2024 został Sebastian Szafranko z klasy 8a.

W klasach IV - VII "Prymusami" zostali:

     • klasa IV – Aleksandra Kaczyńska z 4a

     • klasa V – Nikola Godlewska z 5c

     • klasa VI – Patrycja Anisiejko z 6d

     • klasa VII – Pola Łukaszewicz 7B

Natomiast statuetkę „Najlepszego Sportowca” otrzymała Venessa Rybaczonek z klasy 8b.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy słonecznych i udanych WAKACJI!

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

W poniedziałek 17 czerwca z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole gościliśmy kosmetolog panią Katarzynę Muczyńską z salonu kosmetycznego "Catriona" w Ełku. Pani Kasia przeprowadziła warsztaty na temat "Pielęgnacja młodej cery" dla dziewcząt z klas szóstych i siódmych. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczennice dowiedziały się jak właściwie, krok po kroku dbać o swoją cerę w okresie dojrzewania oraz jak dobrać odpowiednie kosmetyki dla siebie. Dziękujemy pani Katarzynie za profesjonalnie przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Aby uczcić koniec roku szkolnego i w dobrych humorach przywitać wakacje, 20 czerwca klasa 4b wraz z wychowawcą Katarzyną Łukaszewicz i panem Adamem Klekotką udała się do pizzerii Da Grasso na kulinarne warsztaty ufundowane przez Radę Rodziców. Każdy z uczestników własnoręcznie przygotował swoją ulubioną pizzę, która trafiła do pieca. W tym czasie uczniowie mogli pohasać w sali zabaw. Z szaleństwa i szału zabawy wyrwał uczniów dopiero zapach upieczonych pizz. Najedzeni, uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły. Jeszcze tylko odbiór świadectw i możemy zacząć czas laby!

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

11 czerwca w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany przez uczniów klas ósmych bal. Był on uroczystym zwieńczeniem nauki w szkole podstawowej. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie trzech ósmych klas, ich rodzice i nauczyciele. Po krótkim powitaniu przez Dyrektora , dziewczęta w pięknych sukienkach i elegancko ubrani chłopcy zatańczyli poloneza, do którego przygotowywali się pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego. Taniec zachwycił wszystkich zgromadzonych, zwłaszcza obecnych na balu rodziców ósmoklasistów. Następnie uczniowie udali się na poczęstunek, a później ochoczo bawili się przy dźwiękach ulubionej muzyki. Z pewnością było to niezapomniane wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

06 czerwca uczniowie z klas 6b, 6c, 7a, 7b, 7c oraz 7d wraz z nauczycielkami wyjechali na dwudniową wycieczkę edukacyjną do Łodzi. Pierwszym punktem zwiedzania było ZOO i Orientarium. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wiele gatunków zwierząt. Niewątpliwą atrakcją okazał się podwodny tunel o długości 26 metrów, w którym podziwiali morskie zwierzęta i rośliny. Następnie udali się już z przewodniczką na krótki spacer po Księżym Młynie i terenie wokół znanej na całym świecie Łódzkiej Szkoły Filmowej. Podczas spaceru, oglądając budynki dawnych fabryk, wysłuchali ciekawej historii o tym, jak rozwijał się przemysł włókienniczy w tym mieście. 

Następny dzień uczestnicy wycieczki rozpoczęli od zwiedzania MANUFAKTURY - jednego  z najbardziej rozpoznawalnych obiektów poprzemysłowych, który jest wizytówką Łodzi. Obiekt pełni obecnie funkcje centrum rozrywki, kultury i sztuki. Kolejnym punktem był spacer najdłuższym deptakiem w Polsce, czyli ulicą Piotrkowską, wzdłuż której znajdują się piękne kamienice i pałace należące m.in. do fabrykanta Karola Scheiblera. Uczniowie mieli okazję zobaczyć pomniki takie jak: Ławeczka Tuwima, Miś Uszatek, Fortepian Rubinsteina, a także przejść Aleją Gwiazd.

Swoją przygodę uczniowie zakończyli w interaktywnym i nowoczesnym Centrum Nauki i Techniki EC1, w tym w Centrum Gier i Komiksu. W trakcie wizyty dowiedzieli się m.in. jak działa elektrownia oraz mieli możliwość samodzielnego sterowania jej pracą. Poza tym obejrzeli wystawy „Rozwój wiedzy i cywilizacji” oraz „Mikroświat – makroświat”. Przedstawione zostały im podstawowe prawa fizyki, które rządzą światem atomów, jak i galaktykami. W Centrum Gier i Komiksu mieli niepowtarzalną okazję zagrania w specjalną interaktywną grę opowiadającą ... o procesie tworzenia gier i komiksu!!!!

Wycieczka do Łodzi była świetną okazją do budowania relacji uczniów z różnych klas. Wspólne spędzanie czasu pozwoliło nie tylko doskonale się bawić, ale być może dały początek nowym więziom i przyjaźniom.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

28 maja klasy czwarte i ich wychowawczynie odwiedziły Warszawę. Pierwszym i najważniejszym punktem naszej wyprawy był Teatr Capitol, gdzie obejrzeliśmy współczesną wersję „Kopciuszka”. Uczniowie byli zauroczeni, bowiem po raz pierwszy byli w prawdziwym teatrze. Nikt nie spodziewał się, że smutna historia Kopciuszka może być wesoła i zabawna. Po spektaklu udaliśmy się na spacer po centrum stolicy. Podziwialiśmy Ogród Saski, Grób Nieznanego Żołnierza, Starówkę. Kolejną atrakcją była wizyta w Zamku Królewskim, gdzie poznaliśmy dzieje tego pięknego miejsca. Była to cudowna lekcja historii i sztuki. Na koniec uczniowie poszaleli w Muzeum Sztuki Iluzji. Pełni wiedzy i wrażeń, obkupieni w pamiątki wróciliśmy cali i zdrowi do Ełku.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Festyn Rodzinny, który odbywał się w naszej szkole w piękny słoneczny dzień czerwcowy, zapewnił uczestnikom mnóstwo ciekawych i interesujących atrakcji. Imprezę przemową otworzyli: Przewodnicząca Rady Rodziców pani Iwona Kulbacka, Dyrektor pan Leszek Sobczak oraz pani Monika Jagłowska. Wysłuchaliśmy wyjątkowego koncertu „Językowa nuta”. Obecny rok szkolny za sprawą Samorządu Uczniowskiego obfitował w podróże po świecie. Każdą z nich uświetniał występ szkolnego chórku pod kierunkiem pana Pawła Borzeńskiego. Dzięki bogatej wyobraźni uczniów, wychowawców i rodziców, podczas festynu odwiedziliśmy na stoiskach wiele ciekawych państw. Uczestnicy imprezy mieli niepowtarzalną okazję wysłuchać piosenek w kilku językach. "Witajcie w naszej bajce” to przedstawienie teatralne grupy bibliotecznej Ratownicy Czytelnictwa pod kierunkiem p. Beaty Klaus. Aktorzy zaprosili uczestników do bajkowej krainy, wykorzystując formę czytania przez teatr. Bańki mydlane i zabawa kredą, przygotowana przez młodsze klasy w obecności wilka i bałwanka stworzyły bańkową przestrzeń na boisku.

Odbył się również mecz piłki nożnej prowadzony przez pana Adama Klekotka – rodzice kontra uczniowie wspierani przez nauczycieli. Przedstawiciele Powiatowej Straży Pożarnej w Ełku zapraszali wszystkich zaciekawionych pracą Staży Pożarnej do wozu strażackiego, a ratownicy medyczni do karetki.  Pokaz grupy tanecznej  z SP7 z OI w Ełku pod  kierunkiem pani Katarzyny Dorszewskiej–Wenda sprawił, że publiczność zaczęła bawić się razem z tancerzami. Letni Pokaz Mody przygotowany przez Mały Samorząd Uczniowski oraz klasy 1-3 koordynowany przez panią Martę Linke-Woźnialis zaangażował do udziału uczestników festynu. Aniołki Księdza Bosko pod kierunkiem instruktora pani Moniki Jagłowskiej swoim występem oraz miłością do śpiewu i tańca zaraziły widzów muzyczną aktywnością.  Belgijka jako wspólny taniec, pod kierunkiem pani Moniki  Majczyna i pani Katarzyny Dorszewskiej–Wenda wypełniła całe boisko. Na koniec śpiewający duet nauczycieli – pani Aleksandra Gałązka-Szejda z panem Pawłem Borzeńskim, przygotował muzyczną ucztę dla uszu, dziękując tym samym rodzicom/opiekunom i wszystkim zaangażowanym w organizację Festynu Rodzinnego. Dokumentację fotograficzną przygotowała pani Joanna Fiećko.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

21 maja w naszej szkole odbył się Dzień Matki zorganizowany przez wolontariuszy kl. 4-8. Uczniowie zaprosili swoje Mamy i wykonali dla nich laurki oraz montaż słowno-muzyczny: „Serce Matki to największy skarb”. W tajemnicy przygotowywali wypieki na słodki poczęstunek. W rodzinnej atmosferze przy wspólnym stole miło spędzaliśmy czas. Mamy wspominały takie spotkania z klas 1-3 wyrażając wielką radość, że zostały zaproszone po raz kolejny. Czuły się bardzo docenione przez swoje dzieci.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

W ramach obchodów Dni Ziemi w naszej szkole odbyły się:

1.  1. Konkurs plastyczny dla klas 4 na plakat pt.: „Chrońmy Ziemię”, którego rozstrzygnięcie nastąpiło 22 kwietnia:

     I  miejsce zajęła OLGA ANUSZCZAK z klasy 4b

     II miejsce zajął ALEKSANDER ZIELENIEWSKI z klasy 4b

     III miejsce zajął DAWID PRZYBOROWSKI z klasy 4a

Organizatorkami konkursu były: E. Grabowska oraz  E. Przyłęcka

2.  2. 22 kwietnia uczniowie klas ósmych zmierzyli się z testem ekologicznym „Test o klimacie”:

     I miejsce zajął - MIŁOSZ DUDA  KL. 8C

     II miejsce  - ERYK KRYSZTOFIK  KL. 8C

     III miejsce - DANIEL KUMISZCZA  KL. 8C

                    - BARTOSZ FELISZEWSKI KL. 8A

Organizatorką konkursu była E. Przyłęcka

3. 23 kwietnia klasy 5a oraz 4b dzięki uprzejmości Centrum Edukacji Ekologicznej miały możliwość wyjazdu do oczyszczalni ścieków w nowej Wsi Ełckiej oraz poznania jej funkcjonowania.

4. Uczniowie klas 7a oraz 5a wzięli udział w grze udostępnionej przez Polską Akcję Humanitarną „Wodne wyzwania”. Gra obrazowała problem braku dostępu wody w różnych miejscach na świecie i uświadomiła o jego wpływie na inne aspekty życia. Osoby uczestniczące poprzez wcielanie się w rodzinę z globalnego Południa na własnej skórze mogły się przekonać, że trudności w dostępie do wody wpływają także bezpośrednio na możliwości edukacji i rozwoju człowieka. Dzięki rozgrywce i późniejszemu omówieniu osoby uczestniczące w grze poznały przyczyny braku wody na świecie oraz dowiedziały się, jakie działania można podjąć w celu urzeczywistnienia dostępu do wody pitnej w krajach globalnego Południa.

Organizatorem gry była grupa ekologiczna

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

"Majówkę 2024" rozpoczęliśmy 30 kwietnia tradycyjnym apelem. Po wspólnym odśpiewaniu Hymnu obejrzeliśmy występ teatralno-muzyczny przygotowany przez uczniów kl. 4C i 6A pod przewodnictwem p. K. Łaguny i p. P. Wszeborowskiej. Krótka inscenizacja - przeplatana żywiołowymi utworami w aranżacji p. P. Borzeńskiego wykonanymi przez zespół wokalny - przybliżyła wszystkim istotę tych kilku wolnych dni. Nie zabrakło informacji na temat Konstytucji 3 Maja, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a także 20. rocznicy wstąpienia Polski do UE.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

16 kwietnia 2024 w  Szkole  Podstawowej  nr  7  z  Oddziałami  Integracyjnymi  w Ełku, miała miejsce XIII edycja cyklicznej imprezy międzyszkolnej pod hasłem  „Święto Nauki”. W ramach Święta, w pięciu konkursach: XX Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas VII, Międzyszkolny Konkurs Literacki Lekturowy zawrót głowy, XVII Miejski Konkurs Matematyczny kl. I – III Mały Cybermatematyk 2024, XVII Miejski Konkurs Ortograficzny kl. I – III Mały Mistrz Ortografii 2024, XIV Konkurs Recytatorski Klas Pierwszych     rywalizowali uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z Ełku. Honorowy patronat nad imprezą objął  tradycyjnie Prezydent Miasta Ełku pan Tomasz Andrukiewicz.

Wyniki

międzyszkolnych konkursów w ramach Święta Nauki – edycja XIII

w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku

imprezy pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Ełku

16 kwietnia 2024

 

Zwycięzcami w poszczególnych konkursach zostali:

 

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Klas I

miejsce

imię i nazwisko

szkoła

I

Agata Gosiewska

Szkoła Podstawowa nr 9

II

Sara Stupak

Szkoła Podstawowa nr 9

III

Zuzanna Wasilewska

Szkoła Podstawowa nr 7

Międzyszkolny Konkurs klas I-III „Mały Mistrz Ortografii”

miejsce

imię i nazwisko

szkoła

I

Julia Ramotowska

Szkoła Podstawowa nr 1

II

Franciszek Krasnoborski

Szkoła Podstawowa nr 9

III

Wiktor Wałuszko

Szkoła Podstawowa nr 4

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny klas I-III „Mały Cybermatematyk”

miejsce

imię i nazwisko

szkoła

I

Aleksander Leszkiewicz

Szkoła Podstawowa nr 1

II

Xenia Niedźwiecka

Szkoła Podstawowa nr 9

III

Borys Sidelnikow

Szkoła Podstawowa nr 4

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny klas VII

miejsce

imię i nazwisko

szkoła

I

Piotr Wawrzyńczak

Szkoła Podstawowa nr 3

II

Blanka Podbielska

Szkoła Podstawowa nr 9

III

Franciszek Kukliński

Szkoła Podstawowa nr 9

Międzyszkolny Konkurs Literacki „Lekturowy Zawrót Głowy”

miejsce

imię i nazwisko

szkoła

I

Joanna Wojtaś i Julia Syta

Szkoła Podstawowa nr 5

II

Nataniel Borysowski i Maria Kacprzyk

Szkoła Podstawowa nr 2

III

Liliana Szczygieł i Lena Limberger

Szkoła Podstawowa nr 3

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Lista laureatów i finalistów

konkursów Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2023/2024

w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku.

Lp

Imię i Nazwisko ucznia

Kl.

Przedmiot

Imię i Nazwisko Nauczyciela

Imiona i nazwiska rodziców

Laureaci

1.

Kondracka Angelika

7a

język polski

Katarzyna Łukaszewicz

Kondracki Wojciech

Kondracka Izabela

2.

Sebastian Szafranko

8a

język polski

Małgorzata Skindzier

Szafranko Andrzej

Szafranko Aneta

3.

Piotr Ojdana

7a

matematyka

Leszek Sobczak

Ojdana Andrzej

Bochyńska-Ojdana Anna

4

Mateusz Żamojtel

7c

język niemiecki

Sylwia Surma

Żamojtel Anna

Żamojtel Tomasz

5

Błachnio Jacek

8b

geografia

Marzena Gryszko

Błachnio Rafał

Bernat-Błachnio Wioleta

 Finaliści

6

Łukasz Sobolewski

7a

język polski

Katarzyna Łukaszewicz

Sobolewski Adam

Sobolewska Alicja

7

Jakub Dec

7b

 

język polski

Paulina Wszeborowska

Dec Daniel

Dec Iwona

8

Piotr Zawadzki

8a

język polski

Małgorzata Skindzier

Zawadzki Krzysztof

Zawadzka Katarzyna

9

Sebastian Szafranko

8a

historia

Roman Michalak

Szafranko Andrzej

Szafranko Aneta

10

Jacek Błachnio

8b

historia

Roman Michalak

Błachnio Rafał

Bernat-Błachnio Wioleta

GRATULACJE!

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Reprezentanci z naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w działaniach Sieci Współpracy Bibliotekarzy Ełckich. Uczestniczyliśmy w II Międzyszkolnym Konkursie Żywego Słowa „Rodzina, przyjaźń, miłość”. Pod tym hasłem konkurs odbył się w środę (17.04.2024r.) w Zespole Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku. Uczestnicy podzieleni zostali na dwie kategorie: szkoły podstawowe i ponadpodstawowe.

Halina Mikulska z Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Ełku, koordynatorka wydarzenia, podkreślała, że Konkurs Żywego Słowa to nie tylko recytacja. Możliwe jest – oprócz recytacji – wykorzystanie różnych środków ekspresji scenicznej: ruch, rekwizyty...

Uczestnikom bacznie przyglądało się jury, w którego gronie zasiadła Małgorzata Pieńkowska, polonistka i poetka. Nasza uczennica Milena Masłowska zajęła I miejsce w kategorii klas IV – VIII recytując fragment z „Małego Księcia” autora Antoine de Saint Exupéry.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Dokładnie 81 lat temu, 19 kwietnia 1943 roku w warszawskim getcie doszło do największego zbrojnego zrywu podczas II wojny światowej. Na pamiątkę tych wydarzeń co roku Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje społeczno-edukacyjną Akcję Żonkile. Nasza szkoła również przyłączyła się do tej inicjatywy. W kilku klasach odbyły się lekcje tematyczne dotyczące powstania, a uczniowie mieli okazję przygotować samodzielnie żonkila – symbol szacunku, nadziei i pamięci. Nad przebiegiem zajęć czuwały Panie Marta Kuczerska i Katarzyna Łaguna.

#AkcjaŻonkile
#ŁączyNasPamięć

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

„Przyjaźń w czasie próby” była tematem przewodnim XXIX Edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego organizowanego przez Zespół Szkół nr 2 w Ełku. 22 lutego poznaliśmy wyniki w poszczególnych formułach i kategoriach. Możemy pochwalić się aż trzema laureatami!

– Łukasz Sobolewski z kl. 7A (opiekun: p. Katarzyna Łukaszewicz) zwyciężył w konkursie poetyckim „Piórem wyrażone” w kategorii szkół podstawowych;

– Patrycja Anisiejko z kl. 6D (opiekun:. p. Małgorzata Doliwa – Wasilewska) zajęła I miejsce w konkursie historycznym, w którym temat pracy brzmiał: Postawy ludności polskiej wobec tragedii narodu żydowskiego podczas II wojny światowej;

– Solomiia Vyrstiuk z kl. 7B (opiekun: p. Paulina Wszeborowska) zdobyła wyróżnienie w konkursie recytatorskim w kategorii szkół podstawowych.

Jesteśmy szczególnie dumni, ponieważ konkurs jest wpisany do Wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych branych pod uwagę przy rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. Gratulujemy!

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

„Italo Disco” to utwór, który stał się hymnem tegorocznej wycieczki zagranicznej do Włoch. Tak też nazywała się grupa składająca się z 50 uczniów z klas VI – VIII, którzy pod opieką czterech nauczycielek od 18 do 23 marca zwiedzali piękne włoskie miasta. Włoską przygodę rozpoczęliśmy od rejsu na urokliwe wysepki Murano i Burano, a następnie trafiliśmy do zapierającej dech w piersiach Wenecji. Po spacerze nad weneckimi kanałami, przejściu po moście Rialto i zwiedzeniu Bazyliki św. Marka udaliśmy się na nocleg w okolicach nadmorskiego Rimini. Kolejnego dnia po krótkiej wizycie na plaży i ujrzeniu na własne oczy Adriatyku, ruszyliśmy do Asyżu. W tym pięknym średniowiecznym miasteczku spędziliśmy cały dzień, zwiedzając m. in. Bazylikę św. Franciszka. Następnie udaliśmy się tam, gdzie prowadzą wszystkie drogi, czyli do Rzymu. W czwartek stawiliśmy się na Placu św. Piotra w Watykanie, aby następnie zwiedzić wnętrza monumentalnej Bazyliki św. Piotra. Po chwili czasu wolnego ruszyliśmy do kolejnych atrakcji Rzymu. Przede wszystkim udało nam się zobaczyć Panteon (a nawet jego wnętrze!), fontannę Piazza Navona, a dzień zakończyliśmy wizytą przy obleganych przez turystów Fontannie di Trevi oraz Schodach Hiszpańskich. Piątek był godnym zwieńczeniem włoskiej wycieczki – zobaczyliśmy Kolumnę Trajana, dotarliśmy na Plac Wenecki, spacerowaliśmy po Forum Romanum, aż wreszcie ujrzeliśmy niesamowity symbol Rzymu – Koloseum. Pełni wrażeń, wspomnień i z masą zdjęć dotarliśmy do domów w sobotni, deszczowy wieczór i od razu zatęskniliśmy za włoskim słońcem.

Opiekunki: Marzena Gryszko, Monika Majczyna, Katarzyna Dorszewska-Wenda, Paulina Wszeborowska

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

28 lutego w Szkole Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku odbył się V Międzyszkolny Konkurs Frazeologiczny "Liczę się ze słowami". Siódemkę reprezentowała drużyna w składzie: Pola Łukaszewicz z kl. 7B oraz Łukasz Sobolewski z kl. 7A. Pola i Łukasz wspólnie zmierzyli się z 8 konkurencjami wypełnionymi po brzegi frazeologizmami. Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji zajęli III miejsce.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Od 8 do 12 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Integracji. Uroczyste obchody rozpoczęliśmy w poniedziałek od wspólnego odśpiewania hymnu Siódemki, a przedstawiciele klas siódmych wzięli udział w konkursie wiedzy o autyzmie. Największą wiedzą wykazała się Klaudia Zamojska z 7C, drugie miejsce zajął Sebastian Sawoń z 7A, a podium uzupełniła Angelika Kondracka również z 7A. We wtorek na długich przerwach uczniowie różnych klas w ramach integracji zajęli się wspólnym kolorowaniem przygotowanych ilustracji, które ozdobiły później szkolne korytarze. W środę przyszedł czas na warsztaty sensoryczne „5 zmysłów”, podczas których uczniowie sprawdzali swój węch, smak, dotyk, słuch oraz wzrok, a za wykonanie zadań zbierali pieczątki. W czwartek było tanecznie – uczniowie integrowali się, ćwicząc na przerwach belgijkę. Na lekcjach natomiast zapoznali się z filmem poklatkowym dotyczącym niepełnosprawności w całości przygotowanym przez uczniów naszej szkoły pod opieką p. Marty Kuczerskiej, która po klasowych seansach opowiadała również o kulisach powstawania tej produkcji. W piątek, jako podsumowanie całego Tygodnia Integracji, który był czasem radości i integrowania się podczas różnych aktywności, uczniowie wspólnie zatańczyli belgijkę na sali gimnastycznej.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

12 kwietnia uczniowie naszej szkoły ponownie nas nie zawiedli podczas XIV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „KOLOR W CZERWIENI, KOLOR W BIELI…” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku. W tym roku uczestnicy musieli zmierzyć się z twórczością Aleksandra Fredry. Klasy 4-6 recytowały wybraną bajkę, natomiast klasy 7-8 miały do odegrania dowolną scenę z komedii „Zemsta”. Oprócz tego uzdolnieni plastycy mogli zaprezentować swój talent, przygotowując wcześniej ilustrację do bajki Fredry: Małpa w kąpieli, Paweł i Gaweł, Osiołkowi w żłoby dano. Klasy starsze miały za zadnie wykonać plakat do utworu Zemsta.

W kategorii recytatorskiej klas 7-8, Łukasz Sobolewski i Gabriel Romejko z kl. 7a wywalczyli bezkonkurencyjne I miejsce, wcielając się w rolę Papkina i Wacława ze sceny 8 aktu II Zemsty. Ubiegłoroczna laureatka kategorii recytatorskiej klas 4-6 Milena Masłowska z kl. 5c w tym roku otrzymała wyróżnienie

W tym roku szkolnym możemy również pochwalić się talentami plastycznymi, bowiem zaszczytne I miejsce zajęła praca Kinga Ejsmont z kl. 7b, natomiast III miejsce zajął Aleksander Herman z kl. 7b.

Uczniów przygotowały polonistki: Katarzyna Łukaszewicz, Małgorzata Doliwa- Wasilewska oraz Paulina Wszeborowska.

Serdeczne podziękowania składamy mamie Łukasza – pani Alicji Sobolewskiej za cudowną charakteryzację aktorów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

2 kwietnia to szczególny dzień, w którym obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia ełcką promenadą przeszedł Niebieski Marsz, mający na celu poszerzenie świadomości społeczeństwa na problemy osób zmagających się z tym zaburzeniem. Nauczyciele i uczniowie "siódemki" również uczestniczyli w marszu, okazując wsparcie i solidarność. #ełkdlaautyzmu

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

W tym roku klasy trzecie powitały wiosnę biorąc udział w Turnieju SKO klas III. Uczniowie wzięli udział w konkurencjach związanych z finansami, m.in. liczenie pieniędzy oraz zakupy za określoną kwotę. Nie zabrakło też konkurencji zręcznościowej. Nie małym wyzwaniem było ułożenie z puzzli banknotu 100 złotowego. Pomimo elementu rywalizacji wszyscy doskonale się bawili, a na koniec otrzymali upominki ufundowane przez Szkolną Kasę Oszczędności.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

27 marca odbył się uroczysty apel wiosenno–wielkanocny przygotowany przez podopiecznych z kl. IIb i IIc pod kierunkiem p. Judyty Ruszczyk i p. Hanny Smoleńskiej. Występujący uczniowie w programie słowno–muzycznym przypomnieli, na czym polega chrześcijańskie przygotowanie do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Przybliżyli też zebranym zwyczaje i tradycje związane z tymi ważnymi świętami, począwszy od Niedzieli Palmowej, a kończąc na lanym poniedziałku. Zapoznali z nimi widzów nie tylko poprzez recytacje, ale też piosenki o tematyce wielkanocnej. Przygotowali także żywiołowy taniec nawiązujący do obecnej pory roku ,,Powitanie wiosny”. Apel zakończył pan dyrektor, który złożył wszystkim okolicznościowe życzenia i podziękował  dzieciom zaangażowanym w przedstawienie oraz nauczycielom, którzy ich przygotowali.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Uczniowie klasy IIIc wraz z wychowawczynią Marta Linke-Woźnialis biorą udział w Projekcie Edukacyjnym „Natalka i Antek W Świecie Wielkiej Matematyki”. Głównym celem jest zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu.

 

Projekt składa się  MODUŁÓW:

a) moduł I – 2–31.10.2023 r. MATEMATYKA W SZKOLE

b) moduł II – 3–30.11.2023 r. MATEMATYKA NA DWORCU KOLEJOWYM

c) moduł III – 1–31.12.2023 r. MATEMATYKA NA KARTCE ŚWIĄTECZNEJ

d) moduł IV – 5–31.01.2024 r. MATEMATYKA NA BASENIE

e) moduł V – 1–29.02.2024 r. MATEMATYKA W BUDOWANIU KLOCKÓW

f) moduł VI – 1–29.03.2024 r. MATEMATYKA W PROGNOZIE POGODY

g) moduł VII – 4–30.04.2024 r. MATEMATYKA W TAŃCU

h) moduł VIII – 6–31.05.2024 r. MATEMATYKA W KSIĄŻCE I BIBLIOTECE.

 

a) Matematyka w szkole

Szukanie zastosowania matematyki w praktyce, odnajdywanie jej w budynku i funkcjonowaniu szkoły.

 

b) Matematyka na dworcu kolejowym

Szukanie zastosowania matematyki w praktyce i odnajdywanie jej na dworcu kolejowym i podczas podróży pociągiem.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej udanym i szczęśliwym. Dlatego, w podzięce za wielkie serce uczniowie klasy 2b pod czujnym okiem p. Judyty Ruszczyk 19 stycznia przygotowali dla nich krótki montaż słowno-muzyczny. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki i tańce. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystych spotkań był słodki poczęstunek. Atmosfera była uroczysta i pełna radości.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Czy historia jest nauczycielką życia? Odpowiadając TAK na to pytanie urządziliśmy w naszej kochanej Siódemce mini szkolne „muzeum”. Pretekstem stało się podsumowanie całego poprzedniego roku, który był poświęcony Mikołajowi Kopernikowi. Któż nie zna tego wielkiego astronoma? My już wiemy, że ten uczony był również  ekonomistą, matematykiem, wojennym strategiem, prawnikiem, dyplomatą, duchownym  a nawet lekarzem.

Gabloty wypożyczyło nam Muzeum Historyczne w Ełku – za co z całego serca DZIĘKUJEMY, a zbiory w nich zawarte udostępniła nasza Pani z historii. Uczniowie (i nie tylko uczniowieJ) z zainteresowaniem oglądali pamiątki dotyczące naszego znanego na całym świecie UCZONEGO.

Ekspozycję można  było oglądać do 15.01.2024 r.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

6 stycznia uczniowie naszej szkoły w niebieskich koronach uczestniczyli w jedenastym ełckim Orszaku Trzech Króli pod hasłem „W jasełkach leży”. Radosny i rozśpiewany Orszak przy mroźnej, ale słonecznej pogodzie podążał za Trzema Mędrcami do ełckiego Betlejem, aby pokłonić się Jezusowi. Dziękujemy dzieciom oraz całym rodzinom za udział.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Tradycją naszej szkoły są Jasełka, na których spotyka się cała społeczność szkolna. W tym roku świąteczny nastrój wprowadzili uczniowie klasy 2a, którzy przybliżyli świąteczne tradycje i ich znaczenie. Całość uświetniły piosenki w wykonaniu Mai Sendy z kl. 3a i Elizy Petrykowskiej z 8a. Mogliśmy również zobaczyć piękny taniec w wykonaniu uczniów klasy 2a do pieśni „Mario, czy Ty wiesz?”. Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewali pastorałkę „Od serca do ucha”, do akompaniamentu p. Kamila Szejdy i wokalu Aleksandry Gałązki–Szejda. Jak co roku dyrektor Leszek Sobczak przełamał się symbolicznie opłatkiem z przedstawicielami klas i rodziców.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

6 grudnia uczniowie klasy 2C po raz kolejny wzięli udział w warsztatach scrapbookingu przeprowadzonych przez panią Kasię, mamę Laury. Powstały kartki świąteczne. Niektórzy skorzystali  z zaproponowanego wzoru, a inni tworzyli według własnego pomysłu. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem. Na koniec pani Kasia przekazała uczniom mikołajkowe upominki, z których dzieci bardzo się ucieszyły.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

19 grudnia uczniowie klas piątych i ich wychowawczynie wybrali się na wspólną wycieczkę do stolicy Podlasia - Białegostoku.

Na początku wycieczki – gratka dla umysłów, zwłaszcza tych technologicznych. W Epi-Centrum Nauki, zwiedzając stanowiska z dziedzin takich jak optyka, mechanika, robotyka, automatyka i wiele innych, przenieśliśmy się do świata nauki przez doświadczenie.

Następnie – coś dla ducha, czyli spotkanie z kulturą wysoką.

W Operze i Filharmonii Podlaskiej mieliśmy okazję zobaczyć baśniowy spektakl "Księgi zaczarowanego fletu", bazujący na operze "Czarodziejski flet" Mozarta.

Nie zabrakło też elementu kultury fizycznej – przed zakończeniem wycieczki zdążyliśmy poszaleć na trampolinach w Strefie Wysokich Lotów. Więcej zdjęć na naszym Facebooku.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

22 grudnia klasy 7a i 7c wybrały się na świąteczny koncert pt. "Biała kolęda". Było nam niezmiernie miło podziwiać naszego nauczyciela muzyki p. Pawła Borzeńskiego i innych ełckich muzyków na scenie. W ten sposób wprowadziliśmy się w cudowny klimat i rozpoczęliśmy świąteczną przerwę od szkoły. Wesołych Świąt!

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Mikołaje, bałwanki, elfy, choinki... tak było na naszym szkolnym "Przeglądzie piosenki świątecznej w języku angielskim klas I-III".  Uczniowie wykazali się nie tylko swoimi umiejętnościami językowymi, ale też talentem muzycznym, aktorskim, a nawet tanecznym. Wszystkie klasy zachwyciły swoimi występami! Wielkie brawa!

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

18 grudnia uczniowie klasy IIb wraz z wychowawczynią p. Judytą Ruszczyk uczestniczyli w zajęciach kulinarno-plastycznych, które odbyły się w Świetlicy Osiedlowej przy ul. Pięknej. Dzieci miały okazję odbyć warsztaty z dekorowania pierników, które jak wiadomo świetnie sprawdzą się w okresie zbliżających się świąt. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że odpowiednia technika potrafi wyczarować cuda, zamknięte w jednym ciasteczku. Za pomocą ćwiczeń, uczniowie mogli rozwijać swoje zdolności manualne, a także zdolność kreatywnego myślenia. Zaraz po zdobieniu pierniczków dzieci wykonały bombki z płyt i serwetek, które mogły zabrać do domu. To były cudowne zajęcia, które nauczyły wszystkich uczestników cierpliwości, opanowania i dążenia do perfekcji..

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

13 grudnia 1981 to jeden z czarnych dni w historii Polski. W tym roku obchodziliśmy czterdziestą drugą rocznicę tego pamiętnego dnia, kiedy to generał Wojciech Jaruzelski wprowadził w naszym kraju stan wojenny. W naszej szkole również wspominaliśmy zdarzenia grudnia 81’ roku. Klasy ósme uczestniczyły w specjalnym wykładzie historycznym, poprowadzonym przez Pana Jacka Rutkowskiego z MODN w Ełku. Uczniowie dowiedzieli się, czym był stan wojenny i jak wyglądały czasy, kiedy to władze zastosowały wobec obywateli różnego rodzaju ograniczenia, jak np. godzina policyjna, rozmowy kontrolowane, czy masowe aresztowania.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, dlatego uczniowie naszej szkoły z klas: 4a, 4c i 7d postanowili zagłębić się w tradycje świąteczne i jeszcze lepiej przygotować się na ten nadchodzący magiczny czas. Klasy wraz z opiekunami udały się do Muzeum Historycznego w Ełku na warsztaty pt. „Wokół Świąt Bożego Narodzenia i Karnawału”. Dzieci wysłuchały pogadanki o dawnych zwyczajach świątecznych i karnawałowych, a następnie podczas zajęć warsztatowych, same wykonały pierniki. Podsumowanie stanowiło zwiedzanie wystawy „Świat toruńskiego piernika”. Było to bardzo cenne doświadczenie i wspaniały czas wzajemnej integracji.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Rodzinna atmosfera Świąt Bożego Narodzenia pobudza nas do działań charytatywnych. 18 grudnia wolontariusze wraz z opiekunami zorganizowali w naszej szkole kiermasz sprzedaży pierniczków, orzeszków i grzybków na pomoc dzieciom z najbiedniejszych krajów. Zebrane pieniądze w kwocie 838zł zostały przekazane na konto fundacji Mary's Meals, która opłaca posiłki tym dzieciom. Dziękujemy za hojność i wsparcie akcji charytatywnej.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

W dniach 27.11 – 01.12 społeczność szkolna obchodziła Tydzień Życzliwości. W tym roku odbył się on pod hasłem „Tydzień dbania o relacje”. Wspólnie zatańczyliśmy taniec „belgijka” na holu głównym, razem graliśmy w gry planszowe np. kółko – krzyżyk, warcaby, UNO, Jenga w bibliotece szkolnej, na korytarzach i salach. Zorganizowano także tzw. klasy partnerskie – starsze klasy z młodszymi klasami wspólnie kolorowały dużą kolorowankę na korytarzach w pawilonie A. W ciągu tego tygodnia odbyły się również wyjścia klasowe na pizzę, do LaserTag oraz zabawy andrzejkowe.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Jesteśmy dumni, że jako społeczność szkolna już po raz 7 włączyliśmy się w akcję Szlachetna Paczka. W tym roku dzięki wsparciu rodziców, uczniów oraz nauczycieli i pracowników szkoły udało nam się wesprzeć rodzinę z czwórką dzieci. Serdecznie dziękujemy za okazane serce!!!

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Dotarły do nas piękne kartki świąteczne autorstwa naszych kolegów i koleżanek z Ukrainy. Serdecznie dziękujemy! W nowym roku spotkamy się online, aby podzielić się wspomnieniami z tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

13 grudnia klasy 1a i 3a odwiedziły Przystań Świętego Mikołaja  w  Ośrodku Gwarek. Uczniowie poznali tradycje bożonarodzeniowe. Odwiedzili Lodową Komnatę, w której dowiedzieli się jak powstaje śnieg, przeszli przez Zaszyfrowany komin, Gwiezdne igloo oraz galaktyczny tor saneczkowy. Potem klasa udała się na warsztat Świętego Mikołaja, gdzie każdy uczeń wykonał renifera i ozdobną bombkę, którą powiesi na swoim świątecznym drzewku. Szczęśliwi i w świetnych nastrojach wróciliśmy do Ełku.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Wielkimi krokami zbliżają się święta. Odliczając czas do tych cudownych chwil, klasy: 4a, 4b i 4c wraz z wychowawcami wyruszyły w podróż do miejsca, gdzie Boże Narodzenie trwa cały rok. To nie żart!

W Kętrzynie znajduje się Konsulat Świętego Mikołaja, gdzie uczniowie nie tylko spotkali się z samym Mikołajem, ale również mogli wydmuchać ze szkła własną bombkę, a potem pięknie ją ozdobić. Szalony Elf nr 1 pokazał wszystkim tysiące ręcznie wykonanych ozdób choinkowych. Chętni mogli napisać list do Świętego Mikołaja.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Grudzień to w naszej szkole miesiąc pod hasłem POMAGAMY.

Kolejny raz ruszyła Wielka Loteria Świątecznej Pomocy, w którą już od listopada włączyli się uczniowie i ich rodzice oraz pracownicy naszej szkoły. 8 grudnia odbyła się loteria fantowa, w której każdy los był szczęśliwy. Loteria cieszyła się dużym zainteresowaniem i dzięki temu mogliśmy zebrać fundusze i wesprzeć uczniów z naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom naszej szkoły za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

6 grudnia klasy 2a i 2b wzięły udział w Mikołajkowych Warsztatach poprowadzonych przez panie z Centrum Terapii MEWA w Olecku. Dzieci mogły poćwiczyć swoją umiejętność kodowania, pracy w grupie oraz wykonały przepiękne ozdoby z koralików. To był bardzo miło spędzony dzień!

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

7 grudnia odbył się I Międzypowiatowy Konkurs Retoryczny „Młodzi we współczesnym  świecie” organizowany przez Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku. Zadaniem trzyosobowych drużyn było przygotowanie wypowiedzi argumentacyjnej na temat: „Komunikacja naszych czasów – TikTok, Facebook, Instagram… Czy świat bez mediów społecznościowych byłby lepszy?” oraz zaprezentowanie publicznie swojej wypowiedzi.

Nasi uczniowie z klasy 7 a: Angelika Kondracka, Joanna Kapica i Łukasz Sobolewski okazali się najlepszymi mówcami, zajmując I miejsce. Bardzo gratulujemy uczniom i opiekunowi – Katarzynie Łukaszewicz.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

27 listopada w finale drużynowych mistrzostw szkół podstawowych pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Ełku w ELO Uczniowskim Klubie Sportowym w Ełku wyłoniono mistrzów szkół podstawowych.

Drużyny rozegrały po 7 partii.

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku [Michał Drewniak, Emil Ciszewski, Franciszek Koprowicz, Karolina Nowak]

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku [Igor Krysiewicz, Piotr Ojdana, Ivan Pesin, Wojciech Strzałko]

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Ełku [Antoni Jabłoński, Igor Sawicki, Oleksii Vynohradov, Sebastian Żbikowski]

 

Urząd Miasta Ełku wsparł projekt i sfinansował nagrody oraz puchary.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

W ramach akcji TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI – TYDZIEŃ DBANIA O RELACJE, który w naszej szkole miał miejsce w dniach 27.11 – 01.12.2023 klasy 4b oraz  1b razem z wychowawczyniami Katarzyną Łukaszewicz i Anną Milewską integrowały się, spędzając czas na wspólnych zabawach i grach. Spotkanie to było świetną okazją do okazania sobie życzliwości, poznania nowych osób oraz zadbania o pozytywne relacje. Nie zabrakło również wspomnień. Czwartoklasiści mogli usiąść w swoich ławkach, gdy uczyli się w klasach młodszych, a ich wychowawcą była wtedy pani Ania. Na koniec uczniowie wspólnie kolorowali dużą kolorowankę umieszczoną w pawilonie A.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości wszystkie oddziały na poziomie IV-VIII wzięły udział w Turnieju Klas. Każda klasa przygotowała plakat przedstawiający celebrytę dwudziestolecia międzywojennego oraz wspólnie stworzyła wiersz, którego hasłami przewodnimi miały być słowa „Polska” i „duma”. Wszystkie te dzieła stały się dekoracjami w „Tygodniu Polskim”. Konkurencją zwieńczającą Turniej był quiz, który sprawdzał wiedzę klas na temat celebrytów z plakatów oraz poezji polskich poetów – wiersze o Polsce również ozdabiały szkolne korytarze. Zwycięzcami klasowych zmagań zostali uczniowie kl. 4A, II miejsce zajęła kl. 6A, natomiast III - kl. 7A. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wspólne świętowanie!

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

1 grudnia w Siódemce obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych (który przypada 3 grudnia). Z tej okazji na korytarzach szkolnych pojawiły się plakaty przedstawiające sławne osoby z niepełnosprawnościami oraz ich dokonania.  Z nimi też związany był konkurs, w którym najlepsi okazali się: Jan Bogdan z kl. 4a, Stanisław Wiśniewski z kl. 4a oraz Oliwia Kuroczycka-Saniutycz z kl. 5a.

W tym dniu społeczność Siódemki zapoznała się z prezentacją dotyczącą życia z niepełnosprawnościami, wybranymi przez nauczycieli filmami edukacyjnymi oraz wysłuchała tematycznej audycji przygotowanej przez klasę 5A.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

W ramach obchodów andrzejkowo-mikołajkowych i tygodnia dbania o relacje, klasa 8c razem w wychowawczyniami p. Magdaleną Skorską-Sierotko i p. Pauliną Łozowicką wybrała się do Laser-Tag. Młodzież integrowała się spędzając czas, na grach i zabawach fair play. Celem nie było zwycięstwo, a radość z gry i zdrowe podejście do rywalizacji. Końcowym etapem była wspólna pizza, przy której odbywały się rozmowy podsumowujące wszystkie zmagania. To był pozytywny dzień, pełen emocji i wrażeń.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

23 listopada w Szkole Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku odbył się międzyszkolny konkurs matematyczny "Matematyczna Przygoda" dla uczniów klas 5. Wzięło w nim udział 7 drużyn z ełckich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów klasy 5C: Maciej Gołębiewski oraz Krzysztof Wiloch pod opieką pani Aleksandry Gałązki-Szejdy. Chłopcy stanęli na podium, zajęli II miejsce! Składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Andrzejki to wyjątkowy dzień w roku, kiedy można oderwać się od codzienności  i przenieść się w świat wróżb i magii. Z tej okazji 28 listopada klasy 4a, 4b i 4c wraz z wychowawcami zorganizowały zabawę andrzejkową. Pawilon A zamienił się na dwie godziny w „salę wróżb”. Uczniowie mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze czy może jakaś inna niespodzianka, a później wyszaleć się na parkiecie. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały.

Pamiętajmy jednak, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

14 listopada odbył się w naszej szkole kiermasz gofrów i tostów. Przygotowany i przeprowadzony został przez p. Elżbietę Dąbrowską-Łuciuk oraz p. Annę Budzińską wraz z wolontariuszami. Zebraliśmy 1626zł na posiłki dla dzieci z krajów najbiedniejszych. Pieniądze zostały przekazane na konto fundacji Mary's Meals. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję charytatywną, za okazane dobro i wrażliwe serce na potrzebujących.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

W ostatni piątek 24 listopada w godz. 17:00 – 19:00 w ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika w naszej szkole odbył się KOSMICZNY WIECZÓR FILMOWY. Biletem wstępu oprócz zgód były zeszyty przedmiotowe z chemii lub geografii. Wieczór adresowany był do uczniów klas 7 i 8. Organizatorki bardzo dziękują za udział: Michałowi z kl. 7c, Gabrysiowi i Krzysiowi z kl. 7a, Michałowi, Piotrkowi i Szymonowi z kl. 8a, Laurze i Lenie z kl. 8b oraz Miłoszowi z kl. 8c. Film z gatunku science fiction potrafił wzbudzić w nas uśmiech, wzruszenie, powagę, trwogę o głównego bohatera. Trzymał nas w napięciu, a czasami chwytał za gardło. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Wieczór filmowy okazał się świetną propozycją spędzania wolnego czasu w mroźny piątek.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

16 listopada w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego w Szkole Podstawowej nr 9 zostały rozegrane Mistrzostwa Ełku w tenisie stołowym. W kategorii Igrzyska Dzieci nasi uczniowie z klasy 6A godnie reprezentowali szkołę i grali gry pojedyncze oraz deblowe. Zakończyli zawody na 3 miejscu w kategorii dziewcząt oraz chłopców. Startowali w składzie: Karolina Krysiewicz, Wanessa Hećman, Ivan Pesin, Cezary Kaniewski i Tymon Kołyszko. Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

14 listopada Judyta Ruszczyk przeprowadziła Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Leon dla klas młodszych. W konkursie wzięło udział 19 uczniów z naszej placówki. Celem olimpiady było sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia. Ogólnopolski konkurs matematyczny jest sposobem na rozbudzenie motywacji do rozwoju zdolności ścisłych oraz sposobem na czerpanie radości z odkrywania tajników królowej nauk.

Dyplomy laureatów w klasach drugich zdobyli:

     - Alan Wilkiewicz z kl. IIb - II miejsce

     - Ignacy Czarnecki z kl. IIb - VIII miejsce

     - Klara Zacharska z kl. IIb -X miejsce

Z kolei w klasach trzecich laureatami zostali :

     - Witek Kapica z kl. IIIa - III miejsce

     - Julek Matysek z kl. IIIa - VIII miejsce

Serdeczne gratulacje uczniom i ich wychowawcom: p. Agacie Jureczce, p. Bożennie Sadowskiej i p. Judycie Ruszczyk!

 

zdjęcia

 

 

 

W piątek 10 listopada Siódemka uczciła Narodowe Święto Niepodległości. Powagę obchodów podkreśliły galowe stroje uczniów i symboliczne biało – czerwone kotyliony. W ramach akcji "Szkoła do hymnu" wspólnie odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego", a spotkanie zakończyliśmy skocznym utworem "Ach, jak przyjemnie". Ten szlagier z lat trzydziestych pojawił się nieprzypadkowo – dwudziestolecie międzywojenne jest bowiem głównym hasłem naszego tegorocznego Tygodnia Polskiego. Uczniowie w ramach przygotowań do obchodów stworzyli plakaty na temat celebrytów tego okresu, poznali wiersze opowiadające o Polsce, a potem wspólnie pisali własne utwory, upletli "polską sieć", a podczas piątkowych przerw słuchali polskiej poezji śpiewanej w Bibliotece Szkolnej.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

17 listopada obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Był to dzień symboliczny, który miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Na lekcjach matematyki uczniowie utrwalali tabliczkę mnożenia, rozwiązywali różne zagadki, łamigłówki oraz rozwiązywali testy na Eksperta Tabliczki Mnożenia. Nie zabrakło też dreszczyku emocji wśród nauczycieli, ponieważ pojawiły się tego dnia patrole egzaminacyjne. Jeden patrol z klasy 5C pod opieką koordynatora wydarzenia – pani Aleksandry Gałązki-Szejdy oraz drugi patrol z 7D pod opieką pani Pauliny Łozowickiej. Uczniowie, którzy byli egzaminatorami mieli przygotowane losy z kilkoma przykładami. Kadra nauczycielska nie zawiodła. Wszyscy chętnie mierzyli się z tabliczką mnożenia! Do zabawy włączali się też inni pracownicy Siódemki. Obchody tego dnia wpisały się w tradycje naszej szkoły i z pewnością przystąpimy do akcji w przyszłym roku.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

W dniach 8, 9, 10 oraz 17 listopada w naszej szkole odbyły się spotkania z podróżnikiem, panem Piotrem Horzelą, który opowiadał  uczniom o swoich pobytach w Sudanie Południowym oraz na  Antarktydzie.  Podczas spotkania z uczniami autor prezentował własne zdjęcia i krótkie filmiki z omawianych zakątków świata. Prezentował swoje najciekawsze  przygody, z których można było się dowiedzieć, jak żyją plemiona w Sudanie Południowym oraz jakie warunki przyrodnicze panują na Antarktydzie. Pan Piotr odwiedził naszą szkołę już  po raz drugi i chyba trzeba przyznać, że nie zawiódł. Uczniowie mieli okazję zobaczyć świat z innej perspektywy, lepiej zrozumieć różnice kulturowe i z pewnością poszerzyli swoją wiedzę o świecie. Dziękujemy za wspaniałe i interesujące spotkania J.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

6 listopada w Szkole Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku odbył się III Powiatowy Konkurs Ortograficzny pod patronatem Starosty Ełckiego – Marka Chojnowskiego. W zmaganiach wzięło udział 49 uczniów z jedenastu szkół podstawowych powiatu ełckiego. Rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach wiekowych. Każda grupa napisała dyktando nawiązujące treścią do wydarzeń związanych z historią Polski.

10 listopada odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, podczas którego laureatom wręczono dyplomy i nagrody. Miło nam poinformować, że Łukasz Sobolewski z klasy 7a zajął III miejsce. Serdecznie gratulujemy Łukaszowi i opiekunowi – Katarzynie Łukaszewicz.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

11 października uczniowie klasy IIb wybrali się do centrum Edukacji Ekologicznej na zajęcia edukacyjne pod hasłem „Ozdobiona jesień”. Podczas tej lekcji podopieczni Pani Judyty Ruszczyk zapoznali się ze specyfiką jesieni oraz dowiedzieli się, w jaki sposób odróżniać grzyby jadalne od trujących. Dzieci na koniec mogły stworzyć niepowtarzalne, a zarazem sympatyczne zwierzątka z przygotowanych darów jesieni. To były bardzo ciekawe i kreatywne zajęcia.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Samorząd Uczniowski przygotował wyjątkowy dzień dla całej szkoły. Już od rana płynęły z radioli pozdrowienia w języku chińskim. W bibliotece odbyła się projekcja kabaretu o mentalności i stosunkach polsko-chińskich oraz została odczytana „Legenda o chłopcu, kulce i smoku”. W związku z tym, że młodzi ludzie uwielbiają konkurować między sobą to specjalnie dla nich Zarząd SU przygotował turniej klas. Elementy ubioru charakterystycznego dla kultury chińskiej w poszczególnych klasach decydowały o liczbie zdobytych punktów.  Natomiast, jeśli ktoś miał ochotę poszerzyć wiedzę na temat tego wyjątkowego kraju miał do dyspozycji bogatą w ciekawostki gazetkę. Dzień uświetnił „koncert” szkolnego chórku pod kierunkiem pana Pawła Borzeńskiego. Oczywiście w języku chińskim. Po takiej podróży każdy, kto zgłodniał mógł skosztować chińskiego dania, które tego dnia serwowała stołówka szkolna.

Dziękujemy za świetną zabawę!

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

24 października klasa 3a wybrała się do Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku na zajęcia edukacyjne "Spójrz na las okiem ekologa". Uczniowie poznali las i jego mieszkańców. Oglądali film o lesie w czterech porach roku, układali obrazki z puzzli o leśnych ssakach, a na zakończenie wykonali prace plastyczne - warstwy lasu. To były interesujące i bardzo ciekawe zajęcia. Chętnie wiosną wrócimy na kolejne!

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Dnia 19 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Na uroczystość przybyli: Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz i Pani Anna Cieśluk starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie Delegatura w Ełku. Zanim  pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów, musieli zaprezentować swoje umiejętności. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie i pasowanie na ucznia kolorowym ołówkiem. Prezydent Tomasz Andrukiewicz obdarował uczniów pluszowymi misiami. Następnie dzieci udały się na słodki poczęstunek i zabawę przy muzyce.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

9 października  2023 r. w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczysta gala poświęcona podsumowaniu Akcji społeczno-edukacyjnej Konwalia oraz Wojewódzkiego Konkursu na kronikę „Mikołaj Kopernik – człowiek wielu talentów”.

Oba wymienione działania miały na celu aktywne włączenie się szkół podstawowych naszego województwa w obchody 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.

Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, ponieważ prace zostały zgłoszone z około 100 szkół podstawowych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego jeszcze w czerwcu w roku szkolnym 2022/2023.

Podczas gali nagrodzeni oraz wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody z rąk Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.

W Konkursie na logo Akcji społeczno-edukacyjnej Konwalia nasza uczennica Julia Kumiszcza zajęła II miejsce. Niestety nie mogła osobiście odebrać swojej nagrody.

Natomiast Wojewódzkim Konkursie na kronikę „Mikołaj Kopernik – człowiek wielu talentów” grupa uczniów: Anna Jeżewska, Marta Jeżewska, Alan Mikołajczyk, Paula Łabanowska zajęła również II miejsce.

Zaproszeni goście mogli także podziwiać prace konkursowe podczas wystawy, która miała miejsce w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

Naszym uczniom bardzo gratulujemy.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

We wtorek 10 października uczniowie z klasy Ia ,IIa i IIIa wyruszyli w podróż kolejką wąskotorową do Sypitek. Celem wycieczki była integracja, obserwacja przyrody oraz poszukiwanie śladów jesieni. Pogoda nam dopisała, więc z uśmiechami na twarzach ruszyliśmy w drogę. Zabawy sportowe i integracyjne zakończyły się wspólnym ogniskiem i kiełbaskami. Smakowały bardzo! Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i ruszyliśmy w drogę powrotną.

To była wspaniała wycieczka.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Historia wcale nie musi być nudna! A tym bardziej, kiedy to zajęcia organizowane są poza szkołą, co stwarza jeszcze lepszą okazję do integracji klasy. Przekonali się o tym uczniowie klasy 4c, którzy 12 października, wybrali się razem z wychowawczynią p. Katarzyną Łaguną do Muzeum Historycznego w Ełku na warsztaty kaligraficzne pt. „O Małeckich i nie tylko. Historia pisma, papieru i druku”. Wszyscy uczestnicy z zaciekawieniem i zaangażowaniem brali udział w warsztatach, które były przepełnione różnymi atrakcjami, jak np. czerpanie papieru, czy pisanie piórem. Pomimo deszczu i długiego spaceru dzieci wróciły do szkoły z uśmiechem na twarzach.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

NOC BIBLIOTEK  AKCJA Z 06 NA 07 PAŹDZIERNIKA 2023R.

 „Absurd nie czytać” .

Włączając się do tej akcji nasza szkoła zajęła się czytaniem ze zrozumieniem,  rozbudzeniem kreatywności i wyobraźni  u młodzieży, doskonaleniem umiejętności argumentowania oraz  integracją grupy rówieśniczej. Noc rozpoczęliśmy od podpisania z uczniami kontraktu nocowania, opartego na naszym regulaminie. Zabawy Integracyjne były wprowadzeniem do przygotowanych atrakcji nocnych: gra historyczna "Miasteczko Malki, zabawa ruchowa "Ucieczka z biblioteki", gra kryminalna pt.: „Kto zabił Kowalskiego?”, gra terenowa – "Absurd nie czytać", akcja: „MÓJ KOCHANY KWIATEK. Mimo tylu wrażeń uczniowie zdążyli również przygotować gazetkę szkolną z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz obejrzeć film. Klasa 7d tej nocy  była bardzo aktywna.

Wspólne śniadanie - gofry przyrządzone dzięki sprzętowi zakupionemu z Laboratorium przyszłości zakończyły naszą nocną wyprawę. Ankieta ewaluacyjna wykazała, że dla większości uczniów odpowiadały czas i forma realizacji Nocy Bibliotek.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

2a na zaproszenie pani Iwony - mamy Kuby, wybrała się do firmy Cezar. Dzieci mogły zwiedzić różne pomieszczenia w firmie, m.in. laboratorium czy narzędziownie i zgłębić tajniki produkcji. Na koniec  udaliśmy się do sali konferencyjnej na poczęstunek. Serdecznie dziękujemy pani Iwonie za zorganizowanie wyjścia.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

Obecnie przedszkola obchodzą ten wyjątkowy dzień przygotowując mnóstwo atrakcji dla dzieci. Pomysły są bardzo różne. Nasza biblioteka szkolna przygotowała zaprzyjaźnionemu przedszkolu EKOLUDKI zajęcia „Nudzimisie w przedszkolu”. Dzieci z grupy 6-latki 2 i 6-latki 1 wysłuchały opowieści w jaki sposób można się odnudzić i bawiły się w łapanie gwiazd.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

Klasa 2 a wraz z wychowawczyniami odwiedziła Muzeum Kolejnictwa przy Muzeum Historycznym w Ełku. Dzieci mogły poznać historię pierwszej lokomotywy, zobaczyć eksponaty z dawnych lat oraz wykonać własny model pociągu. Wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

29 września uczniowie klasy 5a i przedstawicielki samorządu uczniowskiego wzięli udział w czterogodzinnych warsztatach historycznych, organizowanych przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Warsztaty "Muzeum w Pudełku" poprowadziła Pani Alicja Balcerek. W czasie warsztatów uczniowie mieli  czas na wspólną integrację i pracę w grupach, zaś punktem kulminacyjnym był czynny udział w grze "Miasteczko Malki". Dzieci miały szansę lepiej poznać kulturę Żydowską i najważniejsze jej elementy. Ponadto Pani Alicja przybliżyła uczestnikom historię Żydów z Ełku i okolicy. Podsumowanie warsztatów stanowił film edukacyjny przygotowany przez Muzeum POLIN. Wszyscy uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w warsztatach. Koordynatorkami szkolnymi  były p.Marta Kuczerska i p.Katarzyna Łaguna

 

zdjęcia

Do góry

 

 

20 września w Muzeum Historycznym w Ełku odbyła się uroczystość upamiętniająca powstanie Ełckiej Komunikacji Miejskiej. W tym roku mija 50 lat odkąd 2 pierwsze autobusy wyjechały na ełckie drogi. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele władz miasta i gminy Ełk, Zarządu Spółki MZK, obecni i emerytowani pracownicy zakładu oraz inni zaproszeni goście. Podczas tej uroczystości wystąpiły dzieci z klasy 3a integracyjnej, prezentując swój program artystyczny, na który składały się wiersze i piosenki. Za wkład włożony w przygotowanie części artystycznej dzieci otrzymały upominki od MZK w Ełku.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

22 września dzieci z klasy 2a i 3a uczestniczyły w „Dniu otwartym MZK” w  ramach akcji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu" oraz  z okazji 50lecia istnienia firmy MZK w Ełku. Na miejsce spotkania uczniowie zostali przewiezieni jubileuszowym autobusem. Każdy otrzymał specjalny bilet, który trzeba było samodzielnie skasować.  Na terenie zakładu dzieci mogły zapoznać się z pracą dyspozytora i kierowcy. Uczniowie uczestniczyli również  w grach i zabawach, które sprawiły wiele satysfakcji i radości.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

Klasa 3a obchodziła "Światowy Dzień Jabłka". Świętowanie zaczęło się od wysłuchania właściwości zdrowotnych jabłek, potem uczniowie wykonali prace plastyczne, następnie opisywali wybrany owoc. Na zakończenie degustowali soki jabłkowe wykonane własnoręcznie. To było smaczne i aromatyczne święto!

 

zdjęcia

Do góry

 

 

26 września uczniowie klasy 7B pod opieką wychowawczyni Aleksandry Gałązki-Szejda i Pani Katarzyny Żukowskiej wzięli udział w wycieczce integracyjnej do Rękus na Paintball. Celem wycieczki była nie tylko integracja zespołu klasowego, ale również propagowanie zdrowej rywalizacji opartej na zasadzie fair play oraz promowanie sportu i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Na miejscu przedstawiono uczniom regulamin i zasady gry w paintball. Ubrani w kombinezony, maski ochronne do gry oraz wyposażeni w markery i kulki wypełnione farbą byli gotowi do walki. Uczniowie zostali podzieleni na 2 zespoły, które „walczyły” między sobą. Jak się okazało zabawa dostarczyła ogromnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Na koniec zjedli kiełbaski upieczone na ognisku. Zadowoleni i zmęczeni wszyscy wrócili do domów.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

19 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  30 akcji organizowanej przez Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Nadleśnictwo Ełk  Sprzątanie świata łączy ludzi. Celem wyjścia było przede wszystkim budowanie świadomości ekologicznej wśród młodych ludzi oraz zebranie, a tym samym zlikwidowanie dzikich wysypisk śmieci w naszej najbliższej okolicy. Na koniec akcji organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników na ognisko z kiełbasami, które odbyło się na terenie CEE. Wszystkim dziękujemy za udział w akcji!

 

zdjęcia

Do góry

 

 

20 września klasa 2a wraz z wychowawczyniami wybrała się na zajęcia edukacyjne do Szkółki Leśnej w Mrozach Wielkich. Zajęcia poprowadził pan Krzysztof Wawiórko – prywatnie tata Janka z tej klasy. Dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda szkółka, czemu służy, dowiedzieć się jakie prace są tam wykonywane. Nie obyło się też bez spaceru po lesie oraz ogniska z kiełbaskami. Dziękujemy panu Krzysztofowi za miło spędzony czas!

 

zdjęcia

Do góry

 

 

15 września uczniowie naszej szkoły brali udział w zawodach lekkoatletycznych „Cud na Wisłą” i wywalczyli miejsca na podium w konkurencjach:

1 miejsce Vanessa Rybaczonek  kl. 8B  w biegu na 60m i skoku w dal

1 miejsce Magdalena Zapolska  kl. 6B  w biegu na 60m

2 miejsce Solomila Vyrstiukkl. Kl 7B  w biegu na 60m i skoku w dal

2 miejsce Milena Masłowska kl. 6B w biegu na 60m

3 miejsce Natasza Wyrzykowska kl. 5B w skoku w dal

3 miejsce Olivier Jankowski kl. 8B  w biegu na 60m

3  miejsce Miłosz Balcer kl. 6A w biegu na 60m

3  miejsce Kacper Mikulski kl. 4B w biegu na 200m

Gratulacje dla wszystkich startujących.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

4 września wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się na boisku szkolnym na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024. Swoją obecnością zaszczycił nas Warmińsko- Mazurski Kurator Oświaty Wojciech Cybulski, oraz starszy wizytator Kuratorium Oświaty Delegatura  w Ełku Bożena Dąbkowska. Pan Kurator przekazał gry planszowe do świetlicy szkolnej. Dyrektor Szkoły Leszek Sobczak serdecznie przywitał uczniów, a szczególnie tych, którzy pierwszy raz pojawili się w naszej szkole. Życzył im wielu sukcesów w nauce, a rodzicom wielkiej satysfakcji ze swoich pociech.

 

zdjęcia

Do góry

 

wstecz do archiwum