!!! Wydarzenia 2024/2025 !!!

 

 

Po raz kolejny w redakcji Radia Bayer FM

  szczegóły

Wielkanoc na Mazurach

  szczegóły

Ogólnopolskia Akcja Żonkile

  szczegóły

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

  szczegóły

"Siódemka dla autyzmu"

  szczegóły

Kiermasz Mary’s Meals

  szczegóły

Warsztaty ceramiczne w Tropico

  szczegóły

Konkurs Biblijny

  szczegóły

Ogólnopolski Konkurs Szachowy

  szczegóły

III Międzyszkolny Konkurs Żywego Słowa „Echa Wojny”

  szczegóły

"Ełk - moje miasto"

  szczegóły

„Szkoła Na Antenie”

  szczegóły

Tydzień Książki elektronicznej

  szczegóły

Wycieczka do Mrozów

  szczegóły

Podwójny sukces naszej uczennicy

  szczegóły

WIELKI „MAŁY MISTRZ” powrócił!

  szczegóły

Tłusty Czwartek

  szczegóły

Kapnij dla Afryki

  szczegóły

„Opowieści pełne inspiracji”

  szczegóły

Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

  szczegóły

Święto Babci i Dziadka

  szczegóły

Kolejny dzień na antenie Radia Bayer FM

  szczegóły

Lekcja WOS-u w Urzędzie Miasta

  szczegóły

Olimpiada Wiedzy o Ochronie Środowiska

  szczegóły

Niespodzianka od Mikołaja

  szczegóły

Wizyta w Gwarku

  szczegóły

Jasełka

  szczegóły

Historia cudownej nocy

  szczegóły

Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego

  szczegóły

Warsztaty scrapbookingu

  szczegóły

Wielka Loteria Świątecznej Pomocy

  szczegóły

Kampania Biała Wstążka

  szczegóły

Kiermasz słodkości

  szczegóły

Pamiętamy o drugim śniadaniu

  szczegóły

Wycieczka do „Muzeum Mleka” w Grajewie

  szczegóły

Dzień Zdrowego Śniadania

  szczegóły

XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej nr 7

  szczegóły

Spotkanie z polską poezją

  szczegóły

Narodowe Święto Niepodległości

  szczegóły

Zajęcia w CEE w Ełku

  szczegóły

Wycieczka do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

  szczegóły

Tydzień kariery zawodowej

  szczegóły

Wycieczka do Grądzkich Ełckich

  szczegóły

"PODRÓŻE Z KLASĄ"

  szczegóły

Szkoła na Antenie

  szczegóły

Noc Bibliotek

  szczegóły

Quo vadis? - do Trójmiasta

  szczegóły

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Sejmie

  szczegóły

Przyjaciele Szalonego Wózkowicza

  szczegóły

Turniej Rowerowy w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności

  szczegóły

Międzynarodowy Dzień Kropki

  szczegóły

Wyjazd integracyjny

  szczegóły

Sprzątanie Świata

  szczegóły

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

  szczegóły

Archiwum

  Wydarzenia z lat 2005 - 2024

 

 

 

 

9 kwietnia nasi reprezentanci po raz kolejny gościli w redakcji Radia Bayer FM.
Tym razem w rolę redaktorów „siódemki” wcieliły się uczennice:
Pola Wojdyło kl. 6a
Zuzanna Greń kl. 7d
Martyna Krukowska kl. 7d.
Słuchacze dowiedzieli się, co ciekawego działo się u nas podczas przygotowania do wiosny. Zdradziliśmy tajemnicę ciekawych podróży i przedstawiliśmy kilka wydarzeń, które sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi. Do usłyszenia 7 maja.
link do audycji

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

J4 kwietnia klasa 1a uczestniczyła w ciekawych zajęciach w Muzeum Historycznym w Ełku. Uczniowie poznali zwyczaje wielkanocne, jakie obowiązywały mieszkańców dawnych wsi mazurskich. Dowiedzieli się m.in. co to jest kołatka, gaik-maik, dlaczego wieszano w sadach patelnie. Oglądały pisanki, kraszanki, palmy wielkanocne. Dzieci wykonały piękne świąteczne baranki, które będą zdobić ich mieszkania.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji Żonkile, która odbędzie się w kwietniu. Z tej okazji Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN z Warszawy zachęca szkoły do wzięcia udziału w stacjonarnych warsztatach. 16 osobowa grupa z naszej szkoły 2 kwietnia uczestniczyła w warsztatach „Gry i zabawy z dawnego podwórka”. Jak gra się w drejdla? Czym jest frucka? Teraz już wiemy i umiemy w to grać. Na warsztatach usłyszeliśmy historię trójki przyjaciół – Hany, Szlomo i Michała z Bractwa Podwórkowej Przyjaźni i poznaliśmy świat przedwojennych zabaw. Na wystawie – „Na żydowskiej ulicy” zobaczyliśmy jak kiedyś wyglądały ulice czy podwórka. W sali nauczyliśmy się gier z dawnych czasów. Uczestnicy bardzo aktywnie włączyli się do wykonywanych zadań i wrócili z poszerzoną wiedzą historyczną. Opiekunami wycieczki były Marta Kuczerska i Marta Topolska.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

Samorząd Uczniowski przygotował z tej okazji wiele atrakcji dla społeczności szkolnej. Na holu głównym ustawiony został punkt PRZYNIEŚ – WYMIEŃ – CZYTAJ, gdzie pasjonaci literatury mogli wymienić się książkami. Ponadto każdy tego dnia mógł zamienić szkolny mundurek na kreację z ulubionej powieści. Natomiast najmłodsi przyjaciele biblioteki obdarowali wszystkich zakładkami do książek. A wszystko to przy dźwiękach baśniowych melodii. Samorząd Uczniowski zarówno ten mały, jak i ten duży życzy zaczytanej wiosny.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

Już po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w marszu „Ełk dla Autyzmu”. Delegacja klas: 2b, 4c i 6c wraz z opiekunami 2 kwietnia przeszła ełcką promenadą, aby wesprzeć wszystkich zmagających się z tym wyzwaniem oraz uświadomić społeczność na akceptację i wrażliwość osób w spektrum autyzmu.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

1 kwietnia Szkolny Wolontariat zorganizował akcję charytatywną na rzecz fundacji Mary’s Meals, wspierającej dożywianie dzieci w najuboższych krajach świata. Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i rodziców udało się zebrać 1450zł, które pomogą zapewnić posiłki potrzebującym dzieciom. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i okazane serce!

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

26 marca uczniowie kl. IIIb i IIIc pod opieką p.Judyty Ruszczyk i p.Hanny Smoleńskiej wybrali się do sali zabaw Tropico, gdzie oprócz zabawy mogli uczestniczyć w wielkanocnym warsztacie ceramicznym prowadzonym przez przedstawicielkę z Pracowni Ceramiki ,,Zlepieni”. Dzieci zostały wprowadzone w niezwykły świat ceramiki. Dowiedziały się o właściwościach gliny oraz etapach powstawania gotowego produktu ceramicznego. Po części teoretycznej uczniowie wykonali gliniane figurki wielkanocne. Przekonali się także, że praca z gliną wycisza, uczy skupienia i cierpliwości, a także rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, a przede wszystkim jest wspaniałą zabawą. Efektem naszej przygody z gliną były piękne zające, kurczaczki i inne ozdoby wielkanocne.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

14 marca w Olsztynie odbył się Wojewódzko – Metropolitalny Konkurs Biblijny z Dziejów Apostolskich w kategoriach klas: 4-6 i 7-8. Nasza uczennica Julia Szafranko z klasy 6a zajęła I miejsce i tym samym zakwalifikowała się do finałowego etapu, który odbędzie się w Rumii 10 maja 2025r. Opiekunem była p.Elżbieta Dąbrowska – Łuciuk. Gratulujemy uzyskanego sukcesu i życzymy powodzenia w końcowym etapie.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

23 marca w naszej szkole uczniowie brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Szachowym – EXTRA. Po raz pierwszy przystąpili do wypełniania zadań związanych z grą w szachy na kodowanych kartach zadań. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które zostaną ogłoszone do końca kwietnia tego roku. Uczestnicy otrzymali upominki – breloczki figurki szachowe.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

III Międzyszkolny Konkurs Żywego Słowa „Echa Wojny” odbył się w Zespole Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku. Dziewiętnastu uczniów szkół podstawowych i szesnastu z ponadpodstawowych zaprezentowało swoje umiejętności recytatorskie. Celem konkursu było podkreślenie roli literatury w rozwijaniu świadomości o wydarzeniach związanych z wojnami, wpływ na społeczeństwo, promowanie wartości pokoju, kształtowanie postaw patriotycznych oraz szerzenie kultury żywego słowa. Organizatorem wydarzenia była Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Ełku we współpracy z nauczycielami bibliotekarzami ełckich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W gronie laureatów w kategorii szkół podstawowych na I miejscu znalazła się Julia Zawadzka (Szkoła Podstawowa nr 3 w Ełku) oraz Milena Masłowska kl. 6c (Szkoła Podstawowa nr 7 w Ełku) przygotowana przez Joannę Przyborowska i Martę Kuczerską. Naszą szkołę reprezentowały również Oliwia Kuroczycka – Saniutycz i Anna Jeżewska. W części artystycznej wystąpiły nasze uczennice Julia Piwowarczyk i Lena Bagińska przygotowane przez p. Pawła Borzeńskiego. Gratulujemy!

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

"Ełk - moje miasto" – takim hasłem przywitaliśmy I Dzień Wiosny w SP7. Samorząd Uczniowski wspólnie z sekcją wychowania fizycznego przygotował wiosenny turniej, mając na uwadze ważne dla naszego miasta obchody 600-lecia Ełku. Potyczki rozpoczęliśmy od zwiedzenia Wieży Ciśnień, gdzie umiejętnie musieliśmy dostarczyć kropelki wody. Następnie czekały na nas konkurencje rodem z Zamku Krzyżackiego. Nie obyło się również bez sprawdzenia wiedzy historycznej, gdzie oczywiście bezbłędnie podaliśmy m.in imię i nazwisko pierwszego sołtysa Ełku. Śpiewająco, i to w stylu muzyki RAP opowiedzieliśmy o walorach okolicy. Natomiast na zakończenie wyruszyliśmy Ełcką Koleją Wąskotorową przed oblicze jury, aby zaprezentować wcześniej przygotowane plakaty promujące nasz piękny EŁK. Dziękujemy za świetną zabawę.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

Radio Bayer FM - tam gościmy co miesiąc podczas audycji „Szkoła Na Antenie”. Tym razem 12.03.2025r. usłyszeliście Kacpra Piotrowskiego z kl.5a, Aleksandrę Kaczyńską z klasy 5a oraz nauczyciela bibliotekarza Martę Kuczerską. Uczniowie odczytali kilka wiadomości z życia szkoły w „siódemce”, ale też opowiedzieli o swojej pasji i aktywnym udziale w zajęciach z animacji poklatkowej. Grupa tworząca filmy animowane obecnie pracuje nad przygotowaniem Reklamy na Odjazdowego Bibliotekarza 2025r.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

Niedawno obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Książki elektronicznej w dniach 03-09 marca. Nasi czytelnicy mieli podzielone zdania co do urządzenia, które pozwala czytać bez przewracania stron papierowych. Niektórzy uczniowie nie wiedzieli o takiej możliwości czytania książek. Trzymając pierwszy raz w ręku e- book wydało im się dziwne, że obraz można tak samo jak w telefonie komórkowym powiększyć lub zmniejszyć. Co nas cieszy jako bibliotekarzy to fakt, że mimo świadomości naszych czytelników o możliwości korzystania z nowości technicznych wolą jednak w zdecydowanej większości wersje tradycyjne, papierowe.
Korzystaliśmy z czytnika, którego nasza biblioteka wygrała podczas organizacji NOCY BIBLIOTEK 2023. Historia „Opowieść o CzytAlince i zaklętych książkach” zainteresowała naszych czytelników. E- book zmieścił tą opowieść w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

Uczniowie klasy Ic i Id witali wiosnę w Szkółce Leśnej w Mrozach. Pan Andrzej Piela oprowadził uczniów po szkółce, opowiedział o lesie, wytłumaczył jak wielką rolę odgrywa las w naszym życiu. Uczniowie obserwowali las, który kryje w sobie wiele tajemnic. Potem szukaliśmy zwiastunów wiosny, widzieliśmy biedronki, kosy, wawrzyka, bazie. Następnie piekliśmy kiełbaski nad ogniskiem. Wszystkim dopisywał apetyt. Były również gry i zabawy na świeżym powietrzu. Wyjazd dostarczył nam wielu pozytywnych wrażeń. Pamiątką z wycieczki są długopisy oraz zdjęcia.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

Z wielką radością informujemy, że uczennica naszej szkoły Pola Łukaszewicz z klasy 8 b odniosła podwójny sukces w XXX Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Zespole Szkół nr 2 w Ełku, który w tym roku przebiegał pod hasłem: Czas jest rzeką płynącą pod mostem życia.
W konkursie plastycznym Pola zajęła III miejsce, natomiast w konkursie literackim „Piórem wyrażone” została laureatką, zajmując zaszczytne I miejsce.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w piątek 28 lutego w Zespole Szkół nr 2 w Ełku.
Serdecznie gratulujemy laureatce oraz opiekunom: Paulinie Wszeborowskiej i Mariuszowi Morozowi.
Dziękujemy również uczniom, którzy wzięli udział w konkursach i godne reprezentowali naszą szkołę: Witoldowi Gryszce i Łukaszowi Sobolewskiemu.

 

zdjęcia

Do góry

 

 

 

 

Od września 2024 roku w naszej szkole realizowany był projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki „Mały Mistrz”, skierowany do uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

Program ten ma na celu m.in.:

  • poprawę stanu zdrowia i sprawności fizycznej uczniów klas I - III,
  • zachęcanie uczniów do podejmowania nowych form aktywności ruchowej,
  • propozycję nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych,
  • monitorowanie stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej jego uczestników.

    A na czym polega? Krótko mówiąc, jedna godzina wf jest prowadzona przez nauczyciela wychowania fizycznego. Więcej szczegółów można znaleźć na stronach MSiT oraz Szkolnego Związku Sportowego, operatora projektu.
    W naszej szkole projektem objęte są trzy klasy: dwie trzecie i jedna druga, w sumie prawie 70 dzieciaków!
    Pierwszy etap projektu trwał do końca grudnia 2024 roku, a od marca zaczęliśmy zajęcia ponownie!
    Szkoły uczestniczące w tym programie otrzymały sprzęt sportowy (m.in. piłki, płotki, skakanki, drabinki koordynacyjne), a każdy młody uczestnik gustowną koszulkę.
    Nie pozostaje nam nic innego, tylko ostro brać się do roboty, przecież przed nami IGRZYSKA OLIMPIJSKIE i różnego rodzaju MISTRZOSTWA ŚWIATA i EUROPY !!!
  •  

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    Dzieci z klasy 1 obchodziły Tłusty Czwartek w radosnej atmosferze, pełnej smakołyków i uśmiechów. Tego dnia uczniowie mieli okazję spróbować pysznych pączków i faworków, które wprowadziły wszystkich w słodki nastrój. To wyjątkowe święto stało się okazją do wspólnej zabawy i poznania tradycji związanych z tym dniem. Podczas lekcji dzieci dowiedziały się, dlaczego obchodzimy Tłusty Czwartek. Okazało się, że to dzień, który ma swoje korzenie w dawnych czasach, kiedy to w tłusty czwartek przed Wielkim Postem spożywano wszystkie tłuste produkty, aby przygotować się na czas postu, kiedy jedzenie było bardziej skromne. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści o tradycjach i symbolice tego dnia. Na stole pojawiły się pyszne pączki oraz delikatne faworki. Dzieci z radością kosztowały tych przysmaków, dzieląc się wrażeniami i wspólnie świętując. Atmosfera była bardzo miła, a uśmiech na twarzach dzieci świadczył o tym, jak wspaniale spędzili ten dzień. Wszyscy bawili się świetnie, a Tłusty Czwartek na długo zostanie w ich pamięci.

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    W dniu dzisiejszym gościliśmy pana Ireneusza Markowskiego z fundacji Kapnij dla Afryki, który na co dzień pomaga dzieciom w Afryce. Mogliśmy zobaczyć w jakich warunkach żyją tamtejsze dzieci i jak wielkie mają potrzeby. Jako społeczność szkolna chcemy włączyć się w pomoc. Dlatego w poniedziałek i wtorek organizujemy kiermasz, z którego dochód przeznaczymy na pomoc dzieciom w Afryce. Liczymy na to, że jak zawsze otworzymy nasze serca

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    W piątek dzieci z klasy 1d miały przyjemność gościć instruktorów z Hufca ZHP w Ełku im. Jana i Hieronima Małeckich w ramach innowacji pedagogicznej „Opowieści pełne inspiracji”. Spotkanie rozpoczęło się od przeczytania rozdziału z książki „Pinku! Jesteś ważny!”, który wprowadził uczniów w świat wartości, takich jak przyjaźń, odpowiedzialność i odwaga. Następnie instruktorzy podzielili się swoimi doświadczeniami z harcerstwa, opowiadając o przygodach, wyzwaniach i wartościach, które niesie ze sobą ta działalność. Goście zaprezentowali dzieciom strój harcerski, odznaki, proporzec oraz kronikę, będącą niesamowitą skarbnicą wspomnień z działalności harcerzy. Na koniec instruktorzy zachęcili dzieci do rozważenia zapisania się do zuchów, które oferują wyjątkowe możliwości rozwoju i wspólnej zabawy.

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    21 lutego dzieci z klasy 1d dołączyły do obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Podczas zajęć nauczyciel rozmawiał z uczniami na temat ich rodzimego języka, a dzieci wzięły udział w różnorodnych zabawach językowych. W trakcie zabawy doskonaliły umiejętność pracy w grupie, rozwiązując rebusy, zagadki, grając w domino wyrazowo-obrazkowe itp. Całe wydarzenie odbyło się w przyjaznej atmosferze, sprzyjającej nauce i integracji.

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    Uczniowie z klas 1a i 3a gościli swoje ukochane Babcie i Dziadków. Goście podziwiali z uśmiechem i radością popisy wokalne, recytatorskie oraz grę na instrumentach muzycznych swoich wnuków. Po występach wnuczęta wręczyły wykonane przez siebie prezenty, życząc swoim Babciom i Dziadkom dużo zdrówka. Potem zaprosiły na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkim Babciom i Dziadkom dziękujemy za bezinteresowną miłość, cierpliwość i ciepło. Życzymy młodzieńczej energii i pociechy z wnuków.

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    15 stycznia uczniowie jak, co miesiąc opowiadali o tym, co ciekawego dzieje się w „Siódemce”. Jesteśmy szkołą z Oddziałami Integracyjnymi, dlatego temat różnorodności, niepełnosprawności nie jest nam obcy, a film o tytule "Mój brat ściga dinozaury" towarzyszy nam jeszcze długo po jego obejrzeniu. Z tego też powodu przychodząc do Radia Bayer FM na audycję "Szkoła na Antenie" za każdym razem wybieramy innych uczniów, aby większe grono naszej społeczności mogło doświadczyć możliwości bycia na antenie Radia Bayer FM przez 15 minut. Zdarza się, że ta metoda pozwala nam odkryć ukryty talent uczniów do współpracy z mikrofonem. Poza tym jak wspomniała Ania w radiu - „W ramach doradztwa zawodowego zapoznajemy się z zawodem redaktora i bardzo nam miło, gdy pan Zbyszek, pani Beata i pan Oskar zapraszają nas do siebie. Uczniowie zwiedzili również Radio 5. Na antenie słuchaliście wypowiedzi:
    Michała Puczyłowskiego kl. 4c
    Mileny Masłowskiej kl. 6c
    Anny Kaszkiel kl. 6c.
    Do usłyszenia za miesiąc.

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    20 stycznia uczniowie klas 8a i 8d, w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie, wybrali się wraz z opiekunami do Urzędu Miasta. Interesujące zajęcia o samorządzie lokalnym i o historii miasta Ełk poprowadził Pan Prezydent Tomasz Andrukiewicz. Podczas spotkania uczniowie wzięli udział w zajęciach praktycznych. Sami wcielili się w rolę radnych i musieli podjąć wspólnie decyzję, co okazało się nie lada wyzwaniem, ale i cennym doświadczeniem. W tej nietypowej roli nasi uczniowie odnaleźli się doskonale i, pomimo odmiennych opinii, doszli do porozumienia w drodze demokratycznego głosowania.

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    Nasza szkoła wzięła udział w dwóch przedsięwzięciach organizowanych przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami „Eko Mazury” :
    1. Konkurs plastyczny - zadaniem uczestników było stworzenie prac promujących ekologię, ochronę środowiska i ideę recyklingu. I miejsce zajął Patryk Budnicki – klasa 6c
    2. Olimpiada Wiedzy o Ochronie Środowiska - do rozwiązania był test wiedzy online poruszający takie zagadnienia jak segregacja odpadów, recykling czy gospodarowanie odpadami. Naszą szkołę reprezentowała 5-cio osobowa drużyna: Angelika Kondracka 8a, Lena Wojnowska 8a, Julia Podlecka 8a, Lena Żywalewska 7c, Marcin Struczyński 7c. Zajęliśmy II miejsce.
    Koordynator konkursu plastycznego: Ewa Przyłęcka i Ewa Grabowska
    Organizator i koordynator olimpiady ekologicznej: Ewa Przyłęcka

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    8 stycznia klasa 1a zrealizowała niespodziankę od Mikołaja, którą było wyjście do sali zabaw „Miasto odkrywców”. Dzieci zamieniły się w budowniczych, strażaków, kierowców, ogrodników, itd. Bawiły się w sklepie samoobsługowym, w kawiarni, „leczyły się” w szpitalu. Dziewczynki chętnie odwiedziły salon fryzjerski, a chłopcy - warsztat samochodowy. Wszyscy zjeżdżali z rury, bawili się w basenie z kulkami, skakali na trampolinie oraz robili doświadczenia z powietrzem. To był wspaniały dzień, pełen śmiechu, radości, wspólnej zabawy i nauki.

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    W grudniu dzieci z klas 1 wybrały się na niezapomnianą wycieczkę do wioski św. Mikołaja GWAREK. Wizyta w tym magicznym miejscu wprowadziła je w prawdziwy klimat świąteczny. Dzieci miały okazję spotkać się z samym świętym Mikołajem, który serdecznie je powitał i opowiedział w swojej pracy. W ramach wycieczki odbyły się także warsztaty z pieczenia ciasteczek, podczas których pierwszaki mogły poczuć się jak prawdziwi cukiernicy. Na dzieci czekały również zabawy o tematyce świątecznej, które wprowadziły wszystkich w radosny nastrój. Cała wycieczka odbyła się w przyjaznej atmosferze, pełnej uśmiechu, co na długo pozostanie w pamięci uczestników.

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    20 grudnia obejrzeliśmy jasełka w wykonaniu uczniów klasy 6C z małym wsparciem klasy 6A. Aktorzy przedstawili historię cudownej nocy narodzin Jezusa, tworząc wzruszającą i świąteczną atmosferę. W trakcie występu chórek szkolny oraz klasy 3B i 2C zaprezentowali nam piękne pastorałki oraz tradycyjne kolędy, które podkreślały magię tego wydarzenia. Na zakończenie Dyrektor szkoły złożył wszystkim serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne, a następnie symbolicznie podzielił się opłatkiem z rodzicami i przedstawicielami klas.

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    Klasa IIc zaprosiła rodziców na wspólne kolędowanie. W ten sposób dzieci chciały złożyć swoim rodzicom świąteczne życzenia. Spotkanie odbyło się 16 grudnia.

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    13 grudnia, w 2002 roku ustanowiony został Dniem Pamięci Ofiar Stanu Wojennego. O godz. 10:00 złożono kwiaty w Parku Solidarności. Na zaproszenie Prezydenta Miasta Ełku Tomasza Andrukiewicza oraz Dyrektora Muzeum Historycznego dr Rafała Żytyniec również nasza szkoła włączyła się do wspólnego upamiętnienia tych wydarzeń.

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    6 grudnia uczniowie klasy 3c uczestniczyli w kolejnych warsztatach scrapbookingu, które przeprowadziła pani Kasia, mama Laury. Tym razem uczniowie zrobili pudełeczka na prezenty. Pracę rozpoczęli od samodzielnego sklejenia pudełka, a następnie ozdabiali je, wykorzystując przygotowane przez panią Kasię elementy. Dzieci były bardzo zaangażowanie i skupiene na pracy. Każde pudełeczko było szczególne, bo samodzielnie zaprojektowane i przeznaczone na prezent dla kogoś bliskiego. Po zakończonych warsztatach dzieci obdarowały się wzajemnie przygotowanymi wcześniej prezentami mikołajkowymi. To były udane Mikołajki.

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    Po raz 27 społeczność naszej szkoły: uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły, udowodniła, że nie jest im obojętny los potrzebujących. Udział w akcji charytatywnej pod hasłem „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem” jest świetną zabawą, ale przede wszystkim daje możliwość pomocy uczniom naszej szkoły. Mały gest, jakim był zakup losów, uczy wrażliwości na potrzeby innych, rozwija uczucie empatii, kształtuje pozytywną postawę.
    Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji Loterii, zakup losów a przede wszystkim za otwarte serca na potrzeby innych.
    Organizatorki: Dorota Mioduszewska i Agata Jureczka

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    Kampania Biała Wstążka to symbol sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn w stosunku do kobiet i w rodzinie, a także osobiste zobowiązanie noszącego wstążki mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy. W naszej szkole zostało zorganizowanych wiele działań, m.in. zajęcia z policjantką Agatą Kulikowską de Nałęcz z Komendy Powiatowej Policji w Ełku. Przemarsz korytarzami z białą wstążką oraz transparentami pokazał w naszej szkole aktywnych uczestników tej akcji. Kampania to pokazanie zobowiązania naszych młodych mężczyzn do deklaracji, że mężczyźni mali i duzi wspierają kobiety i również są przeciwni stosowaniu wobec nich przemocy. Lekcje z wychowawcą oraz zajęcia edukacji wczesnoszkolnej skupiły się na temacie „Sposoby radzenia sobie z agresją innych oraz sposoby radzenia sobie z uczuciem złości”. Anna Nartowicz, psycholog z SP7, wyjaśnia, dlaczego takie kampanie są tak istotne "Mówić - stop przemocy wobec kobiet i w rodzinie".

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    Z radością informujemy, że nasz Kiermasz Słodkości w ramach współpracy z Fundacją Mary’s Meals, który odbył się 26 listopada, zakończył się sukcesem! Wolontariat czuwał nad całością przygotowania, promując akcję poprzez wykonie plakatów, a także zachęcając swoich kolegów z klasy do zaangażowania. Dzięki klasom młodszym powstała tablica pokazująca ich otwartość na pomaganie i chęć włączenia się do tej szlachetnej inicjatywy. Zebrane środki pomogą sfinansować posiłki dla dzieci w najbiedniejszych regionach świata, umożliwiając im naukę i rozwój w lepszych warunkach. Wasze wsparcie to realna pomoc dla tych, którzy najbardziej jej potrzebują.

    Serdeczne podziękowania kierujemy do:

  • uczniów i rodziców za przygotowanie przepysznych wypieków,
  • wszystkich, którzy wsparli kiermasz, kupując słodkości.
  •  

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    29 listopada uczniowie klas pierwszych otrzymali pudełeczka na drugie śniadanie z niespodzianką w środku. Przedstawiciele Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplej, które było fundatorem prezentów wraz z osobami z Rozmaitości Ełckich i Radia5 wręczyli uczniom kolorowe śniadaniówki. Teraz dzieci będą już pamiętać, aby codziennie zabierać ze sobą do szkoły coś zdrowego i wartościowego. Serdecznie dziękujemy!

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    21 listopada klasa 4 C, pod opieką p.Ewy Lutkiewicz i p.Pauliny Łozowickiej wybrała się na wycieczkę integracyjną do „Muzeum Mleka” w Grajewie. Uczniowie wzięli udział w warsztatach malowania po mleku kolorowymi barwnikami, poznali historię przetwórstwa mleczarskiego oraz wiele ciekawostek z nim związanych. W drodze powrotnej odwiedzili słup graniczny w Prostkach, którego historię powstania przybliżył sam wójt Prostek pan Rafał Wilczewski. To był niezapomniany dzień, pełen pozytywnych emocji.

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    W związku z obchodami „Dnia Zdrowego Śniadania” w klasie 1A zostało przygotowane wspólne śniadanie. Głównym celem organizacji tego dnia było zachęcenie dzieci do zdrowego odżywiania się i promowanie właściwych nawyków żywieniowych. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dlatego w ramach krótkiej pogadanki dzieci dowiedziały się, dlaczego regularne spożywanie śniadania jest bardzo ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Każdy uczeń samodzielnie przygotował pyszne i zdrowe kanapki. Wykonane przez uczniów kanapki wyglądały kolorowo i zachęcały do degustacji.

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    W dniach 12-15 listopada nasza szkoła wzięła udział w XIV Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. W tym edukacyjnym wydarzeniu wzięło udział aż 6841 szkół z różnych zakątków świata, a my z dumą możemy powiedzieć, że SP7 aktywnie dołączyła do tego znakomitego przedsięwzięcia!
    Celem obchodów jest propagowanie matematyki w formie zabawy oraz zachęcanie uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i nietypowy sposób. Jest to doskonała okazja, aby nadrobić ewentualne zaległości z tego zakresu oraz odnaleźć radość w nauce matematyki.
    Podczas naszych obchodów każdy chętny uczeń miał szansę sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia, losując działania do rozwiązania. Ci, którzy z powodzeniem zaliczyli egzamin, otrzymywali odznakę EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA, którą mogli wymienić na bardzo dobrą ocenę z matematyki. To dodatkowa motywacja do nauki, która została entuzjastycznie przyjęta przez naszych uczniów.
    Dla uczniów klas III-VIII zorganizowaliśmy także konkurs, trwający cztery dni. Każdego dnia na tablicy z hasłem „Zadanie na dziś” pojawiała się nowa łamigłówka do rozwiązania. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie wykazali się nie tylko wiedzą, ale także kreatywnością i umiejętnością logicznego myślenia.
    Mamy nadzieję, że nasze działania udowodniły wszystkim, iż tabliczka mnożenia nie jest taka straszna, jak mogłoby się początkowo wydawać. Zachęcamy wszystkich uczniów do dalszej pracy nad matematyką oraz do odkrywania radości, jaką może przynieść nauka poprzez zabawę!
    Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i udział w XIV Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Czekamy z niecierpliwością na przyszłe edycje tego wspaniałego wydarzenia!

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    8 listopada uczniowie Siódemki zmierzyli się z polską poezją. Termin był nieprzypadkowy, ponieważ Szkolny Konkurs Recytatorski odbył się w ramach Narodowego Święta Niepodległości, które przypada 11 listopada. Przedstawiciele klas 4-6 przybliżyli nam kilkanaście utworów polskich poetów, wśród których nie zabrakło tych autorstwa Wisławy Szymborskiej czy Adama Mickiewicza. Najlepszymi recytatorami okazali się:

  • w kategorii klas 4 - I miejsce zajęła Lena Bagińska z kl. 4B, II miejsce przypadło Witoldowi Kapicy z kl. 4A;
  • w kategorii klas 5 - I miejsce wyrecytował Konrad Pawłowski z kl. 5A, a II miejsce wywalczyła Agata Akielewicz z kl. 5B;
  • w kategorii klas 6 królowały dziewczęta - I miejsce Milena Masłowska z kl. 6C, natomiast II miejsce Anna Jeżewska z kl. 6A.
  •  

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    Uroczystość 11 listopada rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego – „Mazurka Dąbrowskiego” o godzinie 11.11. To ważny symbol jedności i wspólnoty, który zawsze towarzyszy polskim uroczystościom narodowym. Dzięki takim wydarzeniom młode pokolenie ma okazję uczyć się o historii swojego kraju i kultywować tradycje patriotyczne. Klasy młodsze śpiewały pieśni patriotyczne oraz odebrały nagrody za konkurs o Polsce. Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w grze edukacyjnej pod nazwą "Z Niepodległą gra o zwycięstwo" zorganizowanej z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości, przypadającego na 11 listopada. W ramach gry uczestnicy mogli zgłębić historię Polski, poznać kluczowe postacie, wydarzenia oraz wartości związane z walką o niepodległość. Inicjatywa nie tylko przybliżała młodzieży ważne aspekty naszej historii, ale także zachęciła do refleksji nad współczesnym znaczeniem wolności i patriotyzmu. Poprzez angażujące zadania i wspólną zabawę uczniowie uczcili pamięć o tych, którzy walczyli o suwerenność Polski. Odbył się także konkurs recytatorski, podczas którego uczniowie deklamowali wiersze polskich poetów.

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    Uczniowie klasy 1A uczestniczyli w zajęciach pt. „Wstęp do ekologii” w CEE. Podczas obserwacji terenu i zajęć edukacyjnych w sali, dzieci miały okazję poznać elementy ożywione i nieożywione przyrody. Przez zabawę, manipulowanie, obserwację i działanie dzieci uczyły się poznawać otaczający je świat.

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    30 października uczniowie klasy 1A na zaproszenie rodziców wybrali się na wycieczkę do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ełku. Dzieci miały okazję poznać pracę logopedy, pedagoga i fizjoterapeuty. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach logopedycznych, podczas których poznali ćwiczenia języka, buzi oraz ćwiczyli wymawianie trudnych głosek. W sali fizykoterapii dzieci pokonywały tor przeszkód, korzystając z różnych urządzeń i przyborów. Każdy z dużym zaangażowaniem starał się wykonać swoje zadanie. Duże zaciekawienie wzbudziła sala doświadczania światła. Sala wyposażona była w różne urządzenia, światła, miękkie pufy, sensoryczne maty i wiele innych, stwarzała wiele możliwości, które angażowały i rozwijały zmysły dzieci. Na zakończenie spotkania była słodka niespodzianka przygotowana przez panią Anię i panią Asię, mamy naszych uczniów.

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    W ramach tygodnia kariery zawodowej uczniowie klasy 1 spotkali się z mamą Lilii, panią Urszulą, która opowiadała o swoim zawodzie – marketera reklamowego. Marketingowiec zajmuje się badaniami marketingowymi, identyfikacją potrzeb klientów i określania, jak najlepiej je zaspokoić. Pani Wasilewska uświadomiła również dzieciom jak ważne jest właściwe korzystanie z komputera. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali kolorowankę – zadanie. Mieli zaprojektować miejsce, w którym chcieliby pracować na komputerze.

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    8 października klasy 3b i 3c pod opieką p. Judyty Ruszczyk, p. Hanny Smoleńskiej i p. M. Kuczerskiej wybrały się na wycieczkę do Grądzkich Ełckich. Uczniowie najpierw wykonali szalone przypinki, a następnie wzięli udział w warsztacie kulinarnym, gdzie przygotowali zakręcone frytki. Dzieci zaopatrzone w wiaderka i koszyki wyruszyły na pole. Ich zapał i zaangażowanie zaskoczył wszystkich, a zbieranie ziemniaków okazało się wspaniałą zabawą. Po powrocie z pola czekała na nas pyszna kiełbaska z ogniska, bułeczka i słodki kompocik. Zwieńczeniem tych wszystkich zadań była zabawa na wielkim dmuchańcu. To był bardzo piękny, słoneczny i udany dzień.

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    Uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku, w dniach 22-23 października 2024 r, wzięli udział w wycieczce edukacyjno-krajoznawczej, realizowanej w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Podróże z klasą".

    Podczas dwudniowego pobytu w Trójmieście, na uczniów czekało mnóstwo atrakcji. Nasza podróż rozpoczęła się od wizyty w Akwarium Gdyńskim, gdzie poznaliśmy fascynujący świat morskich stworzeń. Następnie udaliśmy się do Experymentu, interaktywnego centrum nauki, które pozwoliło nam na aktywne odkrywanie różnych zjawisk fizycznych i przyrodniczych.

    Kolejnym punktem programu było molo w Sopocie, gdzie delektowaliśmy się pięknymi widokami na Morze Bałtyckie. W Gdańsku zwiedziliśmy Europejskie Centrum Solidarności, które przybliżyło nam historię ruchu solidarnościowego i jego wpływ na współczesną Polskę.

    Nie mogliśmy również pominąć spaceru najważniejszymi ulicami Gdańska, gdzie podziwialiśmy architekturę i bogatą historię tego miasta.

    Trójmiasto przyjęło nas wspaniale – towarzyszyła nam cudowna pogoda, a opieka pilota, Pana Marka, sprawiła, że wycieczka była jeszcze bardziej udana. Zdecydowanie była to niezapomniana przygoda, która wzbogaciła naszą wiedzę i zacieśniła relacje między uczniami.

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    W „Szkole na Antenie” uczniowie naszej szkoły: Anna Jeżewska z klasy 6a, Julia Piwowarczyk z klasy 6a i Dominik Misiak z klasy 4a opowiadali w radiu Bayer FM o ciekawych wydarzeniach z życia naszej szkoły, które wydarzyły się we wrześniu. Mówiliśmy również o najbliższych planach na październikowe akcje. Zaproponowaliśmy kilka ciekawych lektur do przeczytania, min. „Moja mama Gorylica” Frida Nilson oraz Giacomo Mazzariol „Mój brat ściga dinozaury” Giacomo Mazzariola.

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    Nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji. To już X NOC BIBLIOTEK w tym roku pod hasłem MOC BIBLIOTEK. Program nocy dla klasy 5c został przygotowany w oparciu o niesamowitą książkę „Mój brat ściga dinozaury” włoskiego autora Giacomo Mazzariol. Uczniowie rozpoczęli wieczór od zabaw integracyjnych. Kolację spędziliśmy przy pizzy przygotowując się do gry terenowej, w której uczniowie musieli szukać po całej szkole kolejnych zadań. „Strasznie – nie strasznie. Miasteczko Malki” to gra historyczna, która odbyła się w bibliotece i zakończyła się sukcesem dla całej klasy. Swoją nocną aktywność uczniowie również wykazali na sali gimnastycznej. Na zakończenie obejrzeliśmy dwa filmy, w tym „Mój brat ściga dinozaury” udostępniony przez organizatorów Ogólnopolskiej Akcji - Centrum Edukacji Obywatelskiej. Nad przebiegiem nocy czuwali nauczyciele: Marta Kuczerska, Katarzyna Łaguna, Marzena Gryszko, Katarzyna Żukowska.

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    4 października uczniowie naszej szkoły mieli okazję zwiedzić dwa trójmiejskie miasta: Gdańsk i Gdynię. Pierwszym punktem wyprawy było Muzeum II Wojny Światowej, po zwiedzeniu którego udaliśmy się na spacer Starówką Gdańska. Podziwialiśmy przepiękne kamieniczki, uliczki, Fontannę Neptuna stojącą w najbardziej reprezentacyjnej części Gdańska – na Długim Targu, no i oczywiście wizytówkę tego miasta – Żurawia, czyli zabytkowy dźwig portowy i jedną z bram wodnych Gdańska umieszczoną nad Motławą.

    Energii i siły na dalsze zwiedzanie nabraliśmy w Galerii Forum, gdzie się posililiśmy. O 16.30 wyruszyliśmy w kierunku Gdyni, gdzie czekała na nas najważniejsza atrakcja tej wycieczki, czyli musical „Quo vadis” w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej. Jeszcze przed spektaklem udało nam się zwiedzić Nabrzeże Pomorskie, gdzie mogliśmy podziwiać przycumowany okręt - muzeum ORP „Błsykawica” oraz statki: Dar Młodzieży, Dar Pomorza i Regina.

    O 19.00 elegancko ubrani zajęliśmy miejsca na widowni teatru. Spektakl okazał się wielkim zaskoczeniem. Efektowny taniec, oszałamiające partie wokalne, dynamiczne chóry i oczywiście powalające sceny zbiorowe! Jednym słowem – mistrzostwo. „Quo vadis” Teatru Muzycznego w Gdyni - najbardziej wyczekiwana premiera roku spełniła oczekiwania widzów i zaskoczyła odważnymi pomysłami.

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    4 października w Szkole Podstawowej nr 2 w Ełku odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Sejmie z inicjatywy posła na Sejm RP Pani Anny Wojciechowskiej, a także Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu. Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do poszerzenia wiedzy o współczesnym, polskim parlamentaryzmie, organach Sejmu i procesie legislacyjnym. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Patrycja Anisiejko z kl. 7d, Sebasitan Sawoń z kl. 8a i Alan Jurkowski z kl. 8b. Opiekunem była Pani Katarzyna Łaguna. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a w szczególności Sebastianowi, który zajął pierwsze miejsce na poziomie szkół podstawowych!

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    2 i 3 października gościliśmy w szkole pana Marka Sołtysa Ambasadora Konwencji Praw Osób z Niepełnosprawnościami oraz Prezesa Zarządu Fundacji Towarzystwa Przyjaciół Szalonego Wózkowicza, który przeprowadził zajęcia w klasach 2, 3, 4 i 5 przybliżając dzieciom problemy osób z niepełnosprawnościami. Dzieci "na własnej skórze" mogły się przekonać jak trudno jest poruszać się na wózku, ale również prowadzić taki wózek. Doświadczyły jak niepozorne przeszkody mogą stanowić dla osób niepełnosprawnych duże bariery. Taka lekcja na długo pozostanie w pamięci uczniów.

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    Turniej Rowerowy w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku cieszył się dużym zaangażowaniem reprezentantów ze szkół ełckich. 20-go września w godz. 10:00-13:00 uczestnicy z naszej szkoły mieli możliwość zmierzenia się z zagadnieniami dotyczącymi zasad ruchu drogowego oraz sprawdzenia umiejętności poruszania się w ruchu miejskim. W ogrodzie Centrum Edukacji Ekologicznej uczniowie klas IV-VI pokonywali tor przeszkód oraz przemierzali określoną trasę z zastosowaniem się do znaków poziomych i pionowych. Uczestnicy miło spędzili czas, a jednocześnie sprawdzili umiejętności prawidłowego uczestnictwa w ruchu miejskim. Najlepsze drużyny zostały nagrodzone.

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    W tym roku, wyjątkowo 16 września, kolorowo i radośnie obchodziliśmy ten dzień w młodszych klasach integracyjnych. Uczniowie i wychowawczynie przyszli do szkoły ubrani w kropki, co dodatkowo podkreśliło charakter wyjątkowego dnia. Celem obchodów było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do wspólnego tworzenia i działania. Uczniowie obejrzeli prezentację, podczas której poznali genezę święta oraz film, który przybliżył historię utalentowanej plastycznie Vashti ( na podstawie książki „The Dot” Petera Reynoldsa), opowiadali też o swoich umiejętnościach i talentach. Po takim wprowadzeniu, każdy uczeń miał okazję pobawić się w niecodzienny sposób. Były zadania „z kropką w tle”, m.in. łamigłówki, odkodowywanie obrazków, zagadki, rysowanie po kropkowym śladzie, prace plastyczne, wspólne układanie i kolorowanie puzzli oraz pląs „Mamy talenty”. Podczas przerw dzieci grały w twister i dobble. Ten dzień pozwolił nam przypomnieć, że każdy z nas ma w sobie ukryte zdolności i talenty, tylko trzeba je odkryć. A wszystko może się zacząć od jednej małej kropki.

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    12 września uczniowie z młodszych klas integracyjnych wspaniale bawili się w Majątku Giże. Jeździli na rowerach trójkołowych "gokartach", hulajnogach, grali w golfa oraz korzystali z dużego placu zabaw z urządzeniami do rekreacji. Chętnie skakali na trampolinie i grali w piłkę nożną. Punktem kulminacyjnym był zjazd na tyrolce. W takcie pobytu uczniowie posilili się pysznymi goframi, z prawdziwymi, śliwkowymi powidłami i cukrem pudrem oraz kiełbaskami. Nie zabrakło też domowego kompotu. Na deser każdy otrzymał lody. To był wspaniały czas, podczas którego w pięknych okolicznościach przyrody, przy słonecznej pogodzie dzieci wspólnie się bawiły i zawierały nowe znajomości.

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    18 września nasza szkoła przyłączyła się do akcji organizowanej przez Centrum Edukacji Ekologicznej Sprzątanie Świata. To już 31 edycja tej akcji pod nazwą „Na straży czystej Ziemi”. Uczniowie mieli pełne worki śmieci, gdyż krajobraz po okresie wakacyjnym nie wyglądał zachęcająco. Po pracy było zapewnione ognisko wszystkim uczestnikom akcji.

     

    zdjęcia

    Do góry

     

     

     

     

    1 września delegacja szkoły wzięła udział w uroczystościach miejskich z okazji 85 rocznicy wybuchu II wojny światowej i złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy Bohaterów Września. Natomiast uroczysta inauguracja roku szkolnego 2024/2025 rozpoczęła się 2 września na boisku szkolnym. Swoją obecnością zaszczycił nas Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz i pani Teresa Buczyńska starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie Delegatura w Ełku. W drugiej części uroczystości odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Zaproszeni goście i dyrekcja szkoły pasowali pierwszoklasistów kolorowymi ołówkami. Po przyjęciu dzieci w poczet szkoły nastąpiła krótka część artystyczna. Życzymy nauczycielom wytrwałości i wielu sukcesów w pracy a rodzicom powodów do dumy ze swoich pociech.

     

    zdjęcia

    Do góry

     

    Wstecz