Tydzień dla Polski

W całej Polsce w tym roku szczególnie uroczyście obchodzimy Święto Konstytucji 3 Maja. Postanowiliśmy z tej okazji od 23 do 27 kwietnia w szczególny sposób przypomnieć, jak ważna dla Polaków jest ich ojczyzna. Uczniowie w poniedziałek udekorowali okna w swoich salach barwami narodowymi, a na korytarzu można było porozmawiać o tym, jak obudzić w sobie obywatela. Zapisane wnioski stworzyły oryginalną dekorację. W środę klasy IV – VII  odwiedziła specjalna komisja, której zadaniem było wybranie uczniów najlepiej śpiewających dowolną pieśń patriotyczną . Wygrała klasa IVa.  Na głównym holu można było wziąć udział w turnieju "Kto to powiedział?". Zadania wymagały od uczniów nie tylko spostrzegawczości i precyzji, ale i niezłej kondycji. Musieli dopasować tytuły, autorów lub fragmenty wierszy patriotycznych, które porozwieszane były na drzwiach w pawilonie B i D. W czwartek klasy I – III pięknie recytowały "Katechizm polskiego dziecka" . Komisja konkursowa najwyżej oceniła klasę  IIIh . W ciągu tygodnia wszystkie dzieci tworzyły prace, które potem połączyły się we wspólny szkolny kolaż "Polska w moich oczach". W piątek opasał on i udekorował salę gimnastyczną. Można było też, zamiast mundurka, nosić ubrania w barwach narodowych, co zrobiło wielu uczniów i nauczycieli. Tydzień dla Polski zakończyliśmy uroczystą akademią, na zakończenie której wręczono nagrody zwycięzcom konkursów i turnieju. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie.