Śniadanie daje moc

W celu zwiększenia świadomości uczniów na temat roli zdrowego odżywiania, nasza szkoła włączyła się w bieżącym roku szkolnym do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. 8 listopada 2018 r. uczniowie klas I a, I b, I c, II d, III b i III c najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie  złożone wyłącznie ze zdrowych produktów. Na naszych, szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się smaczne, kolorowe kanapki, owocowe szaszłyki, pyszne pasty twarogowo-warzywne.

Przed przystąpieniem do organizacji śniadania w każdej z klas została przeprowadzona pogadanka na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku, który daje uczniom siłę i energię do nauki i zabawy. Uczniowie dowiedzieli się również, jak ważne jest spożywanie pięciu posiłków w ciągu dnia oraz, że warto sięgać po warzywa, owoce, ryby i chude mięso, nabiał i ciemny chleb. Należy pamiętać też o piciu wody niegazowanej zamiast słodkich soków czy napojów gazowanych. Ważną rolę w zdrowym stylu życia odgrywa ruch oraz unikanie słodyczy i chipsów.

Wspólne przygotowanie śniadania było wspaniałą zabawą integrującą klasy oraz przyczyniło się do zwiększenia świadomości na temat zdrowego odżywiania.