Zakończenie projektu „Mobilność kadry edukacji szkolnej”

Z dniem 31 maja zakończono realizację trwającego w naszej szkole od września 2016r. projektu „Mobilność kadry edukacji szkolnej” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER). Nazwa projektu to „Szansa dla każdego - wymiana doświadczeń w pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych”, który był  współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt polegał na wyjazdach nauczycieli naszej szkoły do pięciu europejskich placówek z Włoch, Czech, Bułgarii, Hiszpanii oraz Niemiec. Podczas wyjazdów, w których w sumie wzięło udział 15 nauczycieli, nasi pedagodzy podnosili swoje kompetencje zawodowe poprzez poznanie nowych metod, form i narzędzi dydaktycznych, które po powrocie wdrażali na swoich lekcjach.

Uczestnicy mobilności bezpośrednio po powrocie przekazywali swoje spostrzeżenia oraz zaobserwowane metody całej karze pedagogicznej naszej szkoły. Ponadto podczas ostatniego miesiąca uczestnicy mobilności dzielili się swoimi doświadczeniami, wiedzą i nowo nabytymi umiejętnościami z szerokim gremium  pedagogów ełckich szkół oraz lokalnej społeczności. Nabyte umiejętności przedstawiano w atrakcyjnej formie prezentacji multimedialnej, pogadanek lub warsztatów.

Zakończenie projektu zostało uwieńczone ostatnią aktywnością podczas tegorocznego Festynu Rodzinnego. Tego dnia na placu boiska szkolnego uczniowi wraz z rodzicami oraz nauczycielami odbijali odciski swoich dłoni na ścianie, aby zintegrować całą społeczność szkolną oraz podkreślić, iż zrealizowany projekt to nasze wspólne dzieło. Pomysł malowidła naściennego w takiej formie zaczerpnięto z Bułgarii – jednego z krajów partnerskich.

Były to dla naszej placówki dwa bardzo ciekawa lata, podczas których poznaliśmy kulturą, zwyczaje oraz ciekawostki dotyczące krajów europejskich. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspólną pracę podczas realizacji tego projektu.