Akademia Bezpiecznego Puchatka

Uczniowie las pierwszych uczestniczyli w  największym w Polsce programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, który uczy, jak być bezpiecznym na drodze, w domu, w szkole oraz w czasie odpoczynku. W czasie zajęć dzieci utrwalały wiedzę o zasadach ruchu drogowego, o tym jak unikać zagrożeń, również tych wynikających z korzystania z internetu, oraz jak bezpiecznie spędzać czas w domu, w szkole i w czasie zabawy. Realizację programu uatrakcyjniły ćwiczenia praktyczne w udzielaniu pierwszej pomocy czy przechodzeniu przez jezdnię. Pierwszaki spotkały się z pielęgniarką szkolną, strażakami, policjantami. Po przeprowadzeniu zajęć każdy uczeń wziął udział w Wielkim Teście Bezpieczeństwa i zdobył Dyplom Akademii Bezpiecznego Puchatka a szkoła nabyła prawo do posługiwania się Certyfikatem „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.