"Moje miasto bez elektrośmieci”

 

Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Moje miasto bez elektrośmieci”. Dzięki oddawaniu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE) do wskazanego Publicznego Punktu Zbierania, mieszkańcy mogą przyczynić się do pozyskania przez naszą placówkę szkolną atrakcyjnych pomocy naukowych (np. rzutnika, tablicy multimedialnej). Wystarczy oddając elektrośmieci do wyznaczonego punktu zbierania ElektroEko odebrać kupon Funduszu Oświatowego na rzecz naszej szkoły, a następnie przekazać go  naszej placówce!

Elektrośmieci (inaczej ZSEE, czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny ) to wszystkie popsute, od dawna nieużywane, już niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie. 

Na terenie Ełku prowadzony jest Publiczny Punkt Zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE). Można w nich oddać elektrośmieci każdego rodzaju i w dowolnej ilości. Otrzymane kupony w szkole zbiera koordynator akcji, p. Marta Jurczyk (sala C25), oraz wszyscy wychowawcy klas. 

Jeśli zaś masz w domu zużyty drobny sprzęt (np. telefon, zegarek, zegar, świetlówkę, zepsutą suszarkę do włosów, głośniki, myszkę komputerową lub inne akcesoria komputerowe, toster i inne małe urządzenia agd, kalkulator, zabawkę elektryczną) możesz przynieść do szkoły i oddać wychowawcy. 

Elektrośmieci wielkogabarytowe (np. telewizor, lodówkę, pralkę, odkurzacz, kuchenkę mikrofalową) oddajemy do punktu!

Publiczny Punkt Zbierania zużytego sprzętu elektrycznego
i elektronicznego (ZSEE) w Ełku:

Adres

Godziny działania

ul. Sikorskiego 13
(parking przy CH Lidl)

Każda druga sobota miesiąca
w godzinach 9.00 – 14.00

(najbliższa zbiórka 12.03.2016r.)

 

 Marta Jurczyk

wstecz