Projekt "Anglia znana i nieznana"

Nasza szkoła jest partnerem w projekcie Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Nasze Prostki "Anglia znana i nieznana." Pomysłodawcą i realizatorem tego przedsięwzięcia jest Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach. Jest to projekt w ramach programu "English Teaching” Nidzkiej Fundacji Rozwoju NIDA w Nidzicy, która jest operatorem Polsko-Amerykańskiej Fundacji WOLNOŚĆ. Program "English Teaching" ma na celu podniesienie poziomu nauczania języka angielskiego na wsi i w małych miastach.

13 grudnia 2013r przeprowadziliśmy kolejną videokonferencję w języku angielskim za pomocą skype-a ze szkołą podstawową w Prostkach. Tym razem uczennice z klasy IVa integracyjnej pokazały uczniom z Prostek wykonaną przez siebie kukłę Guy-a Fawkes-a oraz opowiedziały historię związaną z tą postacią historyczną. Zaśpiewały również ,,We wish you a merry Christmas”

Uczniowie z klas I-III ze szkoły w Prostkach przedstawili kilka zabawnych wierszyków w języku angielskim oraz kilka angielskich piosenek. Ponieważ Święta są tuż, tuż dlatego większość piosenek dotyczyła zimy i świąt.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za pomocą Internetu.

Wszystkim uczniom i nauczycielom ze szkoły w Prostkach oraz z ,,siódemki” życzymy wesołych Świąt  i szczęśliwego Nowego Roku!