Strój uczniowski Siódemki

Rada Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku na posiedzeniu w dniu 27 lutego 2020, po zasięgnięciu opinii Rodziców oraz Rady Pedagogicznej zatwierdziła zmiany w stroju uczniowskim. Nowe zasady obowiązują od 15 marca 2020.

STRÓJ GALOWY

-  biała koszula (bluzka)

-  chłopcy - granatowe lub czarne spodnie,

-  dziewczynki - granatowa lub czarna spódniczka  (nie krótsza niż przed kolano)

STRÓJ CODZIENNY

1) niebieska (jednolita bez nadruków), bawełniana koszulka z krótkim lub długim rękawem,

2) granatowa lub czarna bluza dresowa z długim rękawem (jednolita bez nadruków), dopuszcza się granatowy lub czarny sweter (bez nadruków)

Opis stroju sportowego obowiązującego
na lekcji wychowania fizycznego.

Strój sportowy obowiązujący podczas zajęć
na sali gimnastycznej i zajęć na świeżym powietrzu:

1.      Biała koszulka bez nadruków, dopuszczalny mały znaczek – logo firmy producenta.

2.      Czarne lub granatowe spodenki, dopuszczalne kolorowe wstawki.

3.      Sportowe obuwie zmienne na jasnej podeszwie. Wyjątkowo dopuszcza się ćwiczenie w obuwiu z ciemnymi podeszwami, jeśli te nie zostawiają śladów na parkiecie.

4.       Uczeń/uczennica może ćwiczyć w bluzie z długim rękawem i spodniach dresowych bądź legginsach. Pod bluzą obowiązkowa biała koszulka.

5.      Strój sportowy musi być strojem zmiennym, przeznaczonym wyłącznie na lekcję wychowania fizycznego ( dotyczy to również spodni dresowych  i legginsów).

6.      Uczeń/uczennica zobowiązany/a jest do zdjęcia wszelkiej biżuterii, zegarków i pozostawiania ich w szatni.

7.      Uczeń/uczennica ćwiczy w okularach na własną odpowiedzialność. Te należy zabezpieczyć, przed przypadkowym uszkodzeniem, we własnym zakresie.

Ze względów bezpieczeństwa na lekcjach wychowania fizycznego należy mieć krótkie paznokcie.