!!! Wydarzenia 2019/2020 !!!

Wizyta Prezesa Mazurskiego Towarzystwa Naukowego

Europejski Dzień Języków

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Wydarzenia z lat 2005 - 2019

27 września nasza szkoła miała zaszczyt gościć pana Prezesa Mazurskiego Towarzystwa Naukowego w Ełku Alfonsa Bobowika. Historyk przybył aby spotkać się z młodzieżą biorącą udział w konkursie historycznym „Moje Muzeum”. Zaprezentował wiele materiałów z prywatnego muzeum: albumy, dzienniki, książki, zdjęcia i notatki z czasów powojennych dotyczących Ełku i okolic. Materiały te zainspirowały uczniów do przemyśleń na temat zdobywania informacji, wspomnień  członków rodziny na temat przedmiotów i zdarzeń sprzed 1958 roku. Pan Prezes udzielał rad i wskazówek dzięki czemu uczestnicy spotkania bardzo chętnie brali udział w rozmowie, opowiadali o przeżyciach swoich dziadków, zadawali wiele pytań. W spotkaniu uczestniczyli również pan dyrektor Leszek Sobczak, pani wicedyrektor Bożena Piskorska oraz pani wicedyrektor Bożena Gołaszewska. Wspólne rozmowy zaowocowały wieloma nowymi pomysłami na formę i treść prac konkursowych.

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. W tym wyjątkowym dniu również w naszej szkole podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie.

W tym roku szkolnym  postawiliśmy na ruch, refleks i spostrzegawczość. Do każdej klasy I-III zawitała p. M. Majczyna, która z pomocą klasy 5B przeprowadziła quiz znajomości języków obcych. Uczniowie mieli za zadanie podać nazwę języka, w którym usłyszeli lub przeczytali wyrażenie „Dzień dobry”. Ponadto najmłodsi uczniowie szkoły mogli w formie zabawy ruchowej wziąć miłe słowo w innym języku europejskim. Były to w tłumaczeniu na język polski np. „Miłego dnia!”, „Przybij piątkę!”, „Tak trzymaj!” czy „Całuski!”  Podczas długiej przerwy zaś 4- osobowe zespoły z każdej klasy miały za zadanie zapełnić farbami logo Europejskiego Dnia języków wzorując się na oryginale.

Poprzez organizowanie Europejskiego Dnia Języków pokazaliśmy uczniom, iż uczenie się języków pomaga nam się wzajemnie zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić. Uczniowie spisali się na medal!

Po długich i słonecznych wakacjach zaczynają się zajęcia i nowe obowiązki. Życzymy wszystkim uczniom zapału w zdobywaniu wiedzy i wielu sukcesów w nauce. Ze względu na 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej, delegacja naszej szkoły uczestniczyła w uroczystościach miejskich i złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem Bohaterskim Żołnierzom Września.