!!! Wydarzenia 2017/2018 !!!

 

Mistrzostwa Szkoły w Badmintona

  szczegóły

Orszak Trzech Króli

  szczegóły

Szlachetna Paczka

  szczegóły

Biała wstążka

  szczegóły

Awans do Półfinałów

  szczegóły

Jasełka

  szczegóły

Wigilia w Świetlicy Osiedlowej

  szczegóły

Podłoga interaktywna

  szczegóły

Szkolny konkurs Elektroniczne kartki świąteczne

  szczegóły

Bożonarodzeniowa akcja charytatywna

  szczegóły

Dzień Integracji

  szczegóły

Mikołajki w świetlicy

  szczegóły

Mikołajki w ciastkarni „Deser i Kafka”

  szczegóły

Andrzejki w świetlicy

  szczegóły

Wielka Loteria Świątecznej Pomocy

  szczegóły

Andrzejki w kręgielni

  szczegóły

Światowy Dzień Pluszowego Misia

  szczegóły

Jasełka dla przedszkolaków i rodziców

  szczegóły

Tydzień Życzliwości i Pozdrowień

  szczegóły

Andrzejki w Świetlicy Osiedlowej

  szczegóły

Noc w szkole - VID

  szczegóły

My pomagamy! Wy też możecie!

  szczegóły

Drugie śniadanie w klasie IIc

  szczegóły

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – „BIAŁY ORLE SZYBUJ”

  szczegóły

Inicjatywa lokalna

  szczegóły

Spotkanie z wychowawcą z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych

  szczegóły

Wycieczka do piekarni

  szczegóły

Noc w szkole - VIIB

  szczegóły

Aktywne przerwy

  szczegóły

Tydzień hiszpański

  szczegóły

Ślubowanie

  szczegóły

Święto Edukacji Narodowej

  szczegóły

Wycieczka do Szelig

  szczegóły

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  szczegóły

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

  szczegóły

Międzynarodowy Dzień Kropki

  szczegóły

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  szczegóły

Archiwum

  Wydarzenia z lat 2005 - 2017

 

 

 

 

 

Dnia  16.01.2018r w naszej szkole po raz pierwszy odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Szkoły w Badmintonie Dziewcząt i Chłopców. W zawodach wzięło udział 24 dziewczęta i 4 chłopców. Turniej rozegrano systemem pucharowym do dwóch przegranych. Dla zwycięzców wręczono medale. W kategorii dziewcząt 1 miejsce zdobyła Julia Zalewska – 7c, 2 miejsce wywalczyła Eunika Szumowska – 7a, 3 miejsce zdobyła Olga Łaniewska – 6b. Wśród chłopców 1 miejsce zajął Dominik Dębiński – 6c, 2 miejsce Oskar Małucha – 5b, 3 miejsce Dawid Kompanowski – 6c.

Wszystkim uczestnikom zawodów gratuluję udziału.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Dnia 6 stycznia 2018r. uczniowie naszej szkoły w niebieskich koronach uczestniczyli w piątym ełckim Orszaku Trzech Króli pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”. Radosny i rozśpiewany Orszak przy sprzyjającej pogodzie podążał za Trzema Mędrcami do ełckiego Betlejem, aby pokłonić się Jezusowi i złożyć dary. Dziękujemy dzieciom oraz całym rodzinom za udział.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

W tym roku po raz pierwszy nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Akcja trwała zaledwie kilka dni, a jednak udało się zakupić to, czego wybrana przez nas rodzina najbardziej potrzebowała, czyli: żywność, ubrania, środki czystości. Przygotowaliśmy także specjalne świąteczne upominki, które sprawiły radość obdarowanym. Za udział w akcji szkoła otrzymała certyfikat.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Siódemka kolejny raz przyłączyła się do międzynarodowej kampanii "Biała wstążka", mającej na celu walkę z przemocą wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania. 1 grudnia, w ramach tej kampanii, uczennice przypięły symboliczną białą wstążkę wszystkim mężczyznom pracującym w naszej szkole. W ten sposób panowie zamanifestowali swój sprzeciw wobec przemocy.

zdjęcie

Do góry

 

 

 

W grudniu 2017r na hali MOSiR w Ełku odbyły się Mistrzostwa Rejonu VI w Mini Piłce Siatkowej „4” Dziewcząt. Nasza szkoła w tym turnieju zajęła II miejsce, co pozwoliło awansować do Półfinału III   w walce o Mistrzostwo Województwa. Skład drużyny: Kiełdanowicz Izabela, Łuciuk Julita, Witanowska Oliwia, Skutnik Wiktoria, Smyk Łucja, Piwowarska Zuzanna, Grygo Zuzanna, Gęślicka Amelia, Porowska Weronika, Sokołowska Patrycja. Wszystkim dziewczętom – gratulujemy.

zdjęcie

Do góry

 

 

 

22 grudnia przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów klasy IIId i IIIh wprowadziło w świąteczny nastrój całą społeczność szkoły. Przedstawienie „Tak! On jest Królem!” poświęcone było wydarzeniom związanym z narodzeniem Pana Jezusa. Młodym aktorom towarzyszyli rodzice, którzy w tym roku po raz pierwszy swą obecnością wzbogacili występ. Jasełka zostały przygotowane pod kierunkiem K. Gromotowicz, E. Chmielewskiej, A. Budzińskiej oraz we współpracy z chórem prowadzonym przez P. Borzeńskiego. Na koniec Pan Dyrektor złożył życzenia świąteczne i podzielił się opłatkiem z przedstawicielami wszystkich klas.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Święta Bożego Narodzenia to wspaniały czas, w którym spotykamy się z najbliższymi osobami, w kręgu rodziny i przyjaciół. Taki właśnie rodzinny klimat panował 19 grudnia w Świetlicy Osiedlowej przy ul. Pięknej 2, gdzie gościła  klasa III h. Uczniowie w skupieniu wysłuchali fragmentu pisma świętego czytanego przez panią katechetkę Annę Budzińską. Następnie przełamali się opłatkiem składając sobie serdeczne życzenia. Po podniosłych chwilach nadszedł czas na  skosztowanie potraw wigilijnych. Największym  powodzeniem cieszył się barszcz z uszkami. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc przy kultywowaniu tradycji wieczoru wigilijnego.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Uczniowie w naszej placówce mogą korzystać z innowacyjnej pomocy dydaktycznej, którą jest podłoga interaktywna. To doskonały pomysł na rozrywkę i naukę. Zawiera ona 200 gier i zabaw, które umożliwiają ćwiczenia pamięci, spostrzegania, rozwój wyobraźni i koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz sprawności fizycznej. Pozwala łączyć naukę z zabawą.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Okres Świąt Bożego Narodzenia  to okres wyciszenia, modlitwy, spotkań i składania życzeń. W naszej tradycji istnieje zwyczaj wysyłania okolicznościowych kartek świątecznych z życzeniami do bliskich i znajomych. Telefony i łatwość komunikacji powodują, że często zapominamy o tej ciekawej formie składania życzeń. Elektroniczna kartka łączy w sobie tradycję i nowoczesność. Warto kultywować tą piękną tradycję także w nowej elektronicznej formie. W okresie od 1.12.2017 do 17.12.2017 w naszej szkole odbył się konkurs „Elektroniczne kartki świąteczne”. Finalistami konkursu zostali:

I miejsce Nikola Dziurdź klasa 4F

II miejsce Szymon Kowalewski klasa 6B

III miejsce Weronika Iżbicka klasa 5B

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Jesteśmy szkołą integracyjną i nieobca nam troska o innych. Nigdy nie zapominamy, że wśród nas są dzieci niepełnosprawne. Wiemy, że jest im trudniej pokonywać codzienne zadania. 11 grudnia 2017 kolejny raz w naszej szkole odbyła się Bożonarodzeniowa Akcja Charytatywna. Uczniowie młodszych klas, pod opieką Bożeny Sadowskiej, Moniki Pawłowskiej i Liliany Gorlo, sprzedawali świąteczne ozdoby, pierniczki, ciasta i ciasteczka. Kiermasz cieszył się dużą popularnością wśród całej społeczności szkolnej. Dochód z akcji, tradycyjnie już, przekazany zostanie uczniowi z klasy integracyjnej na dofinansowanie rehabilitacji. Akcję zorganizowały  Bożena Sadowska, Liliana Gorlo, Monika Pawłowska i Małgorzata Jabłońska.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony jest na świecie 3 grudnia. W Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku święto to połączone było z Dniem Integracji . W piątek (08.12.2017r.) na szkolnym korytarzu powstała Ulica Integracyjna 7. Jej celem było pokazanie, że uczniowie z niepełnosprawnością są takimi samymi ludźmi jak wszyscy. Nie są gorsi. Ulica przypominała o takich wartościach jak: tolerancja, akceptacja, wyrozumiałość, szacunek.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Jak co roku, 6 grudnia świetlicę szkolną odwiedził Święty Mikołaj. Obdarował dzieci licznymi prezentami oraz wysłuchał ich świątecznych życzeń. Uczniowie w podziękowaniu za wizytę zaśpiewali piosenkę „Idzie Mikołaj”  i zaprosili miłego gościa na przyszły rok.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

6 grudnia uczniowie klasy II c i III b pod opieką p. Judyty Ruszczyk i p. Hanny Smoleńskiej wybrali się do ciastkarni „Deser i Kafka” w Ełku. Dziewczęta i chłopcy podpatrywali produkcję lizaków. Samodzielnie należało również przygotować taki produkt.  Prowadząca zajęcia na początku pokazała, jak się do tego zabrać. Dzieci obserwowały jak sama rozciągała masę, by ją utlenić i nadać sprężystości. A potem pokazała dzieciom, jak ją zawijać, by zrobić lizaki. Pełni wrażeń uczniowie wrócili do domu.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

30 listopada w świetlicy szkolnej zorganizowana została zabawa andrzejkowa dla wszystkich dzieci uczęszczających do świetlicy. Uczniowie przebrali się w różnorodne stroje. Główną atrakcją były wróżby andrzejkowe, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem oraz zabawa przy muzyce. Spotkanie umilił słodki poczęstunek.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Jak co roku w naszej szkole zorganizowana została Wielka Loteria Świątecznej Pomocy – akcja charytatywna pod hasłem „I ty możesz zostać świętym Mikołajem”. Rozpoczęła się ona już w listopadzie – zbierane były zabawki, puzzle, gry, książeczki, a swój finał miała 5 grudnia. Nasi uczniowie i ich rodzice jak zwykle wykazali się empatią i wzięli udział w Loterii. Dzięki temu będziemy mogli pomóc kolejnym potrzebującym uczniom z naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim za dar serca.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Klasa III G obchodziła Andrzejki w nietypowy sposób, bo w kręgielni. Uczniowie, pod opieką Marty Korczyńskiej i Pauliny Sokołowskiej, mieli okazję sprawdzić i udoskonalić swoje umiejętności w grze w kręgle. Po emocjonujących zmaganiach sportowych na wszystkich uczestników czekała pyszna pizza.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

24 listopada obchodzony był w świetlicy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji uczniowie pojawili się w świetlicy razem ze swoimi ukochanymi pluszakami i podzielili się z kolegami krótkimi opowieściami na ich temat. Każdy z uczniów wykonał portret swojego misia. Piękne prace cieszyły oczy odwiedzających naszą świetlicę.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Klasa III G wybrała się z przedświąteczną wizytą do Miejskiego Przedszkola „Mali Odkrywcy”. Uczniowie mieli okazję zaprezentować młodszym kolegom tradycyjne Jasełka, które przygotowali pod kierunkiem pani Marty Korczyńskiej i z pomocą pani Pauliny Sokołowskiej. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i zakończyło się wspólnym śpiewaniem pastorałek. Nie był to jednak koniec występów aktorów z III G. Po południu zaprezentowali się ponownie, tym razem przed licznie zgromadzonymi rodzicami. Niewątpliwie Jasełka wprowadziły wszystkich zebranych w świąteczną atmosferę. Okazję do występu miały także mamy uczniów z klasy III G, które odczytały zebranym świąteczną opowieść.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

W dniach 20-24 listopada w naszej szkole odbył się „Tydzień Życzliwości i Pozdrowień”. Jego celem było uświadomienie i przypomnienie społeczności szkolnej, że zawsze należy być wobec siebie miłym, uprzejmym i życzliwym. W związku z akcją korytarze i drzwi klas ozdobione zostały żółtymi elementami, sentencjami o życzliwości, a także stworzono gazetkę promującą Tydzień Życzliwości i kolorowe „Drzewko życzliwości”. 21 listopada każdy uczeń i pracownik szkoły przyozdobił ubranie plakietką z wizerunkiem uśmiechniętej „buźki”. Tydzień zakończył się wyborem najżyczliwszej osoby w klasie i wręczeniem jej „Orderu życzliwości”. Nad przebiegiem akcji czuwał Mały Samorząd Uczniowski i Zespół Wychowawczo – Profilaktyczny.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, podczas której można oderwać się od szkolnej rzeczywistości. Z tej okazji klasa IIC pod opieką p. Judyty Ruszczyk wybrała się do Świetlicy Osiedlowej. Jak każe tradycja nie obyło się bez wróżb, dzięki którym uczniowie poznali swoją przyszłość. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, a chłopcy wybranki. Wszyscy uczniowie skończyli zabawę w dobrym i radosnym nastroju.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

W nocy z 17 na 18 listopada odbyła się kolejna ”Noc w szkole”. Uczestniczyła w niej klasa VI D, pod opieką Katarzyny Uściłowicz, Elżbiety Dąbrowskiej-Łuciuk i Pawła  Borzeńskiego. Wieczór rozpoczęła wspólna kolacja, po której część grupy uczyła się piosenki „W książeczce płynie rzeczka”, a część piekła bułki drożdżowe. Następnie odbyły się zajęcia ruchowe, a po nich śpiewanie piosenki i degustacja wypieku. O północy wyświetlony został film „Most do Terabithii”, a tuż przed tym wszyscy odbili swoje stopy na brystolu. Na koniec seansu, około 3 nad ranem, każdy posilił się ciepłym kisielem i poszedł spać. Wszyscy świetnie się bawili i stwierdzili, iż była to doskonała integracja klasowa.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Klasa III G przyłączyła się do akcji charytatywnej, której celem było przygotowanie podarunków dla dzieci przebywających na Oddziale Onkologii w Szpitalu Wojewódzkim w Białymstoku. Uczniowie pod nadzorem pani Marty Korczyńskiej zapoznali się z zasadami akcji i zachęcali do uczestnictwa w niej także innych uczniów. Z pomocą pani Pauliny Sokołowskiej wykonali plakat informacyjny oraz odznaki dla każdego, kto przyłączył się do zbiórki. Ofiarność uczniów oraz ich rodziców przyniosła wspaniałe efekty. Udało się zebrać niezbędne przybory higieniczne, kosmetyki, a także podarunki mające sprawić chorym dzieciom trochę radości, takie jak zabawki i książki. Wszystkie zebrane przedmioty zostały dostarczone do szpitala w Białymstoku. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji!

zdjęcia

Do góry

 

 

 

15 listopada uczniowie klasy II C samodzielnie przygotowywali II śniadanie. Wychowawczyni klasy – p. Judyta Ruszczyk, przeprowadziła pogadankę na temat wartości odżywczych owoców, warzyw i innych produktów spożywczych. Przypomniała również o higienie i estetyce przygotowywania posiłków. Dzieci same projektowały kompozycje na kanapkach. Po ich wykonaniu zasiadły do wspólnie przygotowanego stołu i razem przystąpiły do degustacji, życząc sobie smacznego.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

10 listopada uczciliśmy 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy IIIa, IIIf  pod kierunkiem Doroty Mioduszewskiej, Bożenny Sadowskiej i Agaty Jureczki. Całości dopełnił chór szkolny pod kierunkiem Pawła Borzeńskiego, który zaintonował hymn Polski i Rotę. Scenariusz montażu słowno-muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. Barwy narodowe, hymn oraz własnoręcznie wykonane kotyliony w barwach narodowych podkreśliły patriotyczny charakter apelu.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Rada Rodziców naszej Szkoły zamierza wyremontować fragment przestrzeni szkolnej – część boiska. O pomoc rodzice poprosili Samorząd Uczniowski. Został ogłoszony konkurs na przestrzenną makietę. 30 października 2017 Komisja wyróżniła 3 prace: klas: 4a, 5d i 6a – uczniowie w nagrodę otrzymają pizze, natomiast uczniowie klas: 2b i 6d otrzymają słodkie „co nieco”. Teraz Rada Rodziców opracuje uczniowski pomysł, by następnie zgłosić go do Inicjatywy Lokalnej w naszym mieście. Razem zmieniajmy "Siódemkę".

zdjęcia

Do góry

 

 

 

30 października uczniów klasy III E oraz IV D odwiedziła Pani Agata Wiśniewska, wychowawca z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach. Pani Agata opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca, jak wygląda życie osób niedowidzących i niewidzących. Uczniowie dowiedzieli się jak osoby z w/w problemami uczą się pisać i czytać, zobaczyli książki i pomoce naukowe z których korzystają dzieci w ośrodku, a także sami spróbowali napisać tekst na maszynie brajlowskiej.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

24 października klasa III F odwiedziła piekarnię „Karmelek”. Wycieczkę rozpoczęła obserwacja pracy działu cukierniczego. Dzieci śledziły etapy wykonywania ciast, wafli oraz czekoladowych i marcepanowych ozdób. Następnie przeszły do działu, gdzie wypieka się chleb i bułki. Tutaj zapoznały się z etapami powstawania chleba (od momentu mieszania ciasta, do czasu włożenia gotowych bochenków do pieca). Uczniowie mieli okazję samodzielnie uformować chleb i bułki. Wycieczka zakończyła się słodkim poczęstunkiem w postaci pączków.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

W nocy z 20 na 21 października odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym „Noc w szkole”. Uczestniczyła w niej klasa VII B, pod opieką pani Elżbiety Dąbrowskiej-Łuciuk oraz mamy jednej z uczennic - pani Marzanny Kadyszewskiej. Wieczór rozpoczęły zajęcia ruchowe oraz wspólne pieczenie gofrów. W międzyczasie trwała gra umysłowa, którą prowadziła uczennica Ania Gardocka. Następnie odbyło się czytanie lektury, II części „Dziadów” z podziałem na role i oglądanie filmu pt. „Dzieci Ireny Sendlerowej”. Poranek po nocy spędzonej w szkole rozpoczęła poranna gimnastyka. Później uczniowie zjedli śniadanie i wykonali pożegnalny plakat. Wszyscy świetnie się bawili i stwierdzili, iż była to doskonała integracja klasowa.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

„Aktywne przerwy” to zajęcia, które od października odbywają się w naszej szkole w każdy piątek. Uczniowie w trakcie przerw mogą w pozytywny sposób rozładować złe emocje i stres oraz mają możliwość rozwijania pasji sportowej i doskonalenia sprawności fizycznej. Zajęcia prowadzą nauczyciele wychowania fizycznego: Anna Archacka-Dorf i Monika Wielgat.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

W dniach 16-20 października 2017r. w naszej szkole odbył się Tydzień hiszpański zorganizowany w związku z działaniami wokół projektu „Mobilność kadry edukacji szkolnej„. Projekt ten realizowany jest w naszej placówce od września 2016r. w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego i nosi tytuł „Szansa dla każdego - wymiana doświadczeń w pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych”.

Już na początku listopada  trzy nauczycielki z naszej szkoły odwiedzą szkołę w Hiszpanii, w miejscowości Alcazar de San Juan i w związku z tym chcieliśmy przybliżyć całej społeczności szkolnej informacje, kulturę oraz zwyczaje zaprzyjaźnionego kraju.

Podczas Tygodnia hiszpańskiego szkoła została pięknie udekorowana symbolami Hiszpanii, a całe pięć dni były „kolorowymi dniami siódemki”, co oznacza, że w danym tygodniu uczniowie mogli ubierać się w barwy narodowe poznawanego kraju. Na drzwiach sal lekcyjnych umieszczono różne słowa w języku hiszpańskim wraz z ich polskimi odnośnikami, dzięki czemu uczniowie zapamiętali wiele z nich, co było widać ostatniego dnia podczas Quizu.

Ponadto w Tygodniu hiszpańskim miało miejsce wiele ciekawych wydarzeń: konkurs plastyczny pt. „Hiszpańskie wachlarze”, pokaz mody hiszpańskiej, projekcja filmików podczas przerw, zapoznanie z bohaterami powieści Migueal de Cervantesa „Don Kichot”, hiszpańskie danie na stołówce, audycja przez radiolę na temat danego kraju, krótki koncert muzyki hiszpańskiej i inne.

Cały tydzień był bardzo kolorowy i wesoły, a zdjęcia i filmiki, które zostały zrobione, wyjeżdzający do Hiszpanii nauczyciele, zabiorą ze sobą.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji zamieszczonej w zakładce PO WER.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

19 październik to bardzo uroczysty dzień w naszej szkole – ślubowanie klas pierwszych. Najpierw uczniowie zaprezentowali  swoje  wielkie umiejętności wokalne i recytatorskie. Po uroczystym ślubowaniu dokonano aktu pasowania na ucznia. Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście, którzy życzyli uczniom powodzenia i sukcesów w nauce. Mały Samorząd Uczniowski serdecznie powitał swoich młodszych kolegów w gronie uczniów naszej szkoły i wręczył im zaczarowane ołówki. Miłym akcentem były prezenty od Prezydenta Miasta Ełku Tomasza  Andrukiewicza i dyrekcji szkoły oraz  poczęstunek w salach i dyskoteka.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

13 października obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Na uroczystą akademię zostali zaproszeni pracownicy szkoły oraz emerytowani nauczyciele. W tym dniu uczniowie z klas VII, pragnąc okazać wdzięczność nauczycielom, pod kierunkiem p. Ewy Przyłęckiej oraz p. Aleksandry Gałązki, przygotowali część artystyczną. Nad oprawą muzyczną czuwał p. Paweł Borzeński. Uroczystość zakończyła się podziękowaniami oraz życzeniami.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

Korzystając z uroków złotej polskiej jesieni, 29 września, uczniowie klas pierwszych razem z wychowawcami i kilkorgiem rodziców, wybrali się na wycieczkę do Szelig. Na miejsce dotarli wozami konnymi. Czas spędzili na zabawach, grach sportowych i pieczeniu kiełbasek nad ogniskiem. Wszystkim dopisywał apetyt i dobry humor. Być może zimą zostanie zorganizowana podobna wycieczka, lecz tym razem saniami.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

29 września po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Była to doskonała okazja, aby uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, nadrobili zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia. Uczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczycielki matematyki i koordynatora przedsięwzięcia, pani Aleksandry Gałązki, pojawili się w Urzędzie Miasta Ełku i przeprowadzili wśród pracowników urzędu „egzamin” z tabliczki mnożenia. Wielu pracowników miejskiego ratusza ochoczo przystąpiło do sprawdzianu. Po pomyślnie przeprowadzonym teście otrzymali certyfikaty „Ekspert tabliczki mnożenia”. Humor nie opuszczał egzaminowanych i egzaminatorów przez cały dzień. Eksperci tabliczki mnożenia, ze wszystkich klas, egzaminowali swoich kolegów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców odwiedzających szkołę. Był to dzień bardzo pożytecznej zabawy.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

25 września odbyły się w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą została Anna Gardocka z klasy VII B, która zdobyła największą liczbę głosów. Wspierać Anię w działaniach będą jej zastępcy: Kacper Lubiecki i Wiktoria Łuciuk z klasy VI D. Liczymy na owocną, samorządną pracę nowej Rady Samorządu Uczniowskiego.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

15 września w naszej szkole po raz drugi obchodzono Międzynarodowy Dzień Kropki. W tym dniu  królowała odwaga, zabawa i kreatywność. Uczniowie klas III mieli okazję zaprezentować swoje talenty i zainteresowania. Chętnie tworzyli prace plastyczne, dla których inspiracją była kropka. Tego dnia stroje uczniowskie ozdobione były kolorowymi kropkami. Akcję przeprowadziły panie Krystyna Gromotowicz i Agata Jureczka.

zdjęcia

Do góry

 

 

 

4 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018, rok wdrażania reformy edukacji, rok w którym ponownie staliśmy się ośmioletnią szkołą podstawową. Dyrektor szkoły powitał wszystkich uczniów, szczególnie ciepło uczniów klas I i VII. Życzył wszystkim wielu sukcesów.

zdjęcia

Do góry